Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 21 marca 2014 r., sygn. I GSK 1029/12

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Rysz (spr.) Sędziowie NSA Dariusz Dudra del. WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz Protokolant Marcin Chojnacki po rozpoznaniu w dniu 21 marca 2014 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej E. W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w P. z dnia 25 kwietnia 2012 r. sygn. akt III SA/Po 17/12 w sprawie ze skargi E. W. na postanowienie Dyrektora Izby Celnej w P. z dnia [...] października 2011 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania od decyzji w przedmiocie podatku akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od E. W. na rzecz Dyrektora Izby Celnej w P. 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w P. wyrokiem z 25 kwietnia 2012 r., sygn. akt III SA/Po 17/12 oddalił skargę E.W. na postanowienie Dyrektora Izby Celnej w P. z dnia [...] października 2011 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania od decyzji dotyczącej określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za miesiące: maj, październik i listopad 2004 r.

Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Decyzją z dnia [...] listopada 2009 r., nr [...] Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w P. określił E.W. - "E." zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące: maj, październik i listopad 2004 r. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że E.W. prowadziła działalność gospodarczą pod firmą E. E.W. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej polegającej m.in. na sprzedaży gazu propan-butan, ewidencjonowanej przy zastosowaniu kas rejestrujących, w okresie objętym postępowaniem kontrolnym, zawyżała wielkość obrotu gazem technicznym (grzewczym) zwolnionym z opodatkowania podatkiem akcyzowym, a jednocześnie zaniżała wielkość obrotu gazem płynnym przeznaczonym do celów napędowych podlegającym opodatkowaniu podatkiem akcyzowym, co skutkowało zaniżeniem podstawy opodatkowania podatkiem akcyzowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00