Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 4 grudnia 2014 r., sygn. I FSK 1667/13
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Roman Wiatrowski, Sędzia NSA Arkadiusz Cudak, Sędzia WSA (del.) Hieronim Sęk (sprawozdawca), Protokolant Karolina Latarska, po rozpoznaniu w dniu 4 grudnia 2014 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej E. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 30 kwietnia 2013 r. sygn. akt I SA/Sz 84/13 w sprawie ze skargi E. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w S. z dnia 26 listopada 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2009 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od E. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w S. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w S. kwotę 1800 (słownie: jeden tysiąc osiemset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
1. Przedmiot skargi kasacyjnej
1.1. E. Sp. z o.o. w S. (dalej: Spółka lub Skarżąca) zaskarżyła w całości wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 30 kwietnia 2013 r., sygn. akt I SA/Sz 84/13, którym oddalono skargę tej Spółki na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w S. (dalej: Dyrektor IS) z dnia 26 listopada 2012 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT) za miesiące od stycznia do grudnia 2009 r.
2. Stan sprawy przedstawiony przez Sąd pierwszej instancji
2.1. Dyrektor IS zaskarżoną decyzją utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji z dnia 22 sierpnia 2012 r., którą określono nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy w kwotach niższych od deklarowanych przez Spółkę.
2.2. Organy podatkowe ustaliły i przyjęły, że:
1) Spółka w ramach umowy z dnia 18 grudnia 2008 r. zawartej z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadziła cykl szkoleń; - w związku z tym wystawiła dwie faktury z dnia 6 lutego i 9 marca 2009 r., uznając usługi szkoleniowe za zwolnione od podatku VAT; - jednocześnie wykazała związane z nimi zakupy opodatkowane takim podatkiem (w styczniu, lutym i marcu 2009 r.);
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right