Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 11 lutego 2014 r., sygn. II FSK 578/12

Stanowisko opierające się na założeniu, że w związku z brakiem wystarczających środków na rachunku bankowym nie dochodzi do zajęcia rachunku bankowego jest całkowicie nieuprawnione i sprzeczne z literalnym brzmieniem art. 80 § 2 u.p.e.a.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Jacek Brolik, Sędzia NSA Małgorzata Wolf-Kalamala (sprawozdawca), Sędzia WSA del. Bogusław Woźniak, Protokolant Janusz Bielski, po rozpoznaniu w dniu 11 lutego 2014 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej A. A. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 16 listopada 2011 r. sygn. akt I SA/Lu 461/11 w sprawie ze skargi A. A. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie z dnia 17 maja 2011 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania egzekucyjnego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 16 listopada 2011 r., sygn. akt I SA/Lu 461/11, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie oddalił skargę A. A. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w L. z dnia 17 maja 2011 r. w przedmiocie umorzenia postępowania egzekucyjnego.

W uzasadnieniu orzeczenia wskazano, że wnioskiem z dnia 7 marca 2011 r. skarżąca wystąpiła o umorzenie z powodu przedawnienia postępowania egzekucyjnego prowadzonego względem niej na podstawie czterech tytułów wykonawczych obejmujących zaległości w podatku importowym za 1995 r. oraz w podatku od towarów i usług za marzec 2000 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00