Wyrok NSA z dnia 20 lutego 2013 r., sygn. II GSK 1743/12
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kuba Sędziowie NSA Stanisław Gronowski Małgorzata Korycińska (spr.) Protokolant Jerzy Stelmaszuk po rozpoznaniu w dniu 20 lutego 2013 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "N." Spółka z o.o. we W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we W. z dnia 22 września 2010 r. sygn. akt III SA/Wr 383/10 w sprawie ze skargi "N." Spółka z o.o. we W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] kwietnia 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przedłużenia zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu we W.. 2. zasądza od Dyrektora Izby Celnej we W. na rzecz "N." Spółka z o.o. we W. kwotę 4220 (cztery tysiące dwieście dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
I
Wojewódzki Sąd Administracyjny we W., objętym skargą kasacyjną wyrokiem, oddalił skargę N. sp. z o.o. we W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] kwietnia 2010 r. w przedmiocie odmowy przedłużenia zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych.
Relacjonując przebieg sprawy Sąd I instancji podał, że w dniu 7 maja 2009 r. skarżąca spółka złożyła wniosek o przedłużenie zezwolenia z dnia 28 listopada 2003 r. na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych w 86 punktach na terenie województwa dolnośląskiego, na okres kolejnych sześciu lat.
Decyzją z dnia [...] grudnia 2009 r. Dyrektor Izby Celnej we W. odmówił przedłużenia zezwolenia. W motywach decyzji organ wskazał, że przyczyną odmowy było stwierdzenie nieprawidłowości polegających na naruszeniu art. 27b, art. 33 ust. 1 i art. 26 ust. 4 ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (t.j. Dz. U. z 2004 r., Nr 4, poz. 27 ze zm., dalej: ustawa o grach i zakładach wzajemnych) przez założycieli spółki, polegających na kilkukrotnych zmianach struktury kapitałowej bez wymaganego zezwolenia.