Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 17 maja 2012 r., sygn. I OSK 1021/12

Odrzucenie skargi

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Pocztarek po rozpoznaniu w dniu 17 maja 2012 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej P.K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 22 lutego 2012 r. sygn. akt. II SA/Wa 2559/11 o odrzuceniu skargi P. K. na orzeczenie Centralnej Komisji Lekarskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dnia 20 września 2011 r. bez numeru w przedmiocie stwierdzenia związku schorzeń ze służbą postanawia: oddalić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 22 lutego 2012, sygn. akt II SA/Wa 2559/11, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę P. K. na orzeczenie Centralnej Komisji Lekarskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dnia 20 września 2011 r. w przedmiocie stwierdzenia związku schorzeń ze służbą.

Z uzasadnienia zaskarżonego postanowienia wynika, że P. K., emerytowany funkcjonariusz ABW, wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na orzeczenie Centralnej Komisji Lekarskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dnia 20 września 2011 r. uchylające w trybie nadzoru orzeczenie Rejonowej Komisji Lekarskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Poznaniu z dnia 12 lipca 2011 r. nr [...] o uznaniu funkcjonariusza trwale niezdolnym do służby, ustalające istnienie związku chorób ze służbą i zaliczające skarżącego do III grupy inwalidztwa. W uzasadnieniu skarżący zarzucił zaskarżonemu orzeczeniu naruszenie przepisów § 9 ust 2, § 28 ust 1 oraz § 31 ust 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2003 r. w sprawie orzekania o inwalidztwie funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, emerytów i rencistów Urzędu Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu (Dz. U. Nr 160, poz. 1552 ze zm.). Ponadto wskazał, że organ zakwestionował "związek inwalidztwa ze służbą", który został ustalony w 2008 r. i istniał przez ponad 3 lata.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00