Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 28 czerwca 2012 r., sygn. I FSK 202/12
Przepis art. 29 ust. 4a o VAT jest zgodny z wyznaczonym przez Dyrektywę celem w postaci prawa obniżenia podstawy opodatkowania.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Chustecka (sprawozdawca), Sędzia NSA Janusz Zubrzycki, Sędzia NSA Ryszard Mikosz, Protokolant Dariusz Rosiak, po rozpoznaniu w dniu 28 czerwca 2012 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej I. P. Sp. z o. o. w P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 11 marca 2010 r. sygn. akt I SA/Po 1125/09 w sprawie ze skargi I. P. Sp. z o. o. w P. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 18 września 2009 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 11 marca 2010 r., sygn. akt I SA/Po 1125/09 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę I. Sp. z o.o. w P. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 18 września 2009 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług.
Z przedstawionego przez Sąd I instancji stanu sprawy wynikało, że w dniu 2 lipca 2009r. Spółka wniosła o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. Wskazano, że Spółka dokonuje sprzedaży towarów oraz świadczenia usług, m.in. na rzecz kontrahentów krajowych, które dokumentuje fakturami VAT. Transakcje te wiążą się niekiedy z koniecznością korygowania obrotu poprzez wystawianie faktur korygujących wystawianych z powodu obniżenia ceny, zwrotu towaru, pomyłek w ilościach bądź cenie, a także z innych przyczyn powodujących obniżenie podstawy opodatkowania dla celów podatku VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right