Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 26 stycznia 2012 r., sygn. I FSK 483/11
Wskazanie symbolu klasyfikacji PKWiU dla danej usługi w tej konkretnej sprawie, nie jest elementem stanu faktycznego, wymaganym we wniosku o udzielenie interpretacji w rozumieniu art. 14b § 3 Ordynacji podatkowej.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Adam Bącal, Sędzia NSA Krystyna Chustecka, Sędzia NSA Arkadiusz Cudak (sprawozdawca), Protokolant Krzysztof Zaleski, po rozpoznaniu w dniu 26 stycznia 2012 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 10 grudnia 2010 r., sygn. akt I SA/Wr 1179/10 w sprawie ze skargi P. Spółka z o.o. w O. na postanowienie Ministra Finansów z dnia 5 sierpnia 2010 r., nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej bez rozpatrzenia oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 10 grudnia 2010 r., sygn. akt I SA/Wr 1179/10, Wojewódzki sąd Administracyjny we Wrocławiu w sprawie ze skargi P. Sp. z o.o. w O. uchylił postanowienie Ministra Finansów z dnia 5 sierpnia 2010 r. i poprzedzające je postanowienie Ministra Finansów z dnia 28 czerwca 2010 r. w przedmiocie pozostawienia wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej bez rozpatrzenia.
Sąd pierwszej instancji przedstawiając stan faktyczny podał, że wnioskiem z dnia 6 kwietnia 2010 r. skarżąca zwróciła się do Ministra Finansów o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego. W uzasadnieniu wniosku wskazał, że jest przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie produkcji systemów kanalizacyjnych i sanitarnych z tworzyw sztucznych. Działa w formie Spółki z o.o. i jest czynnym podatnikiem VAT. Spółka opisała umowę zawartą z firmą A dotyczącą sprzedaży produkowanych przez siebie wyrobów, a także dodatkową umowę (w formie załącznika do głównej umowy) dotyczącą działalności reklamowo-promocyjnej oraz usług intensyfikacji sprzedaży, a także na czym polegają wykonywane przez Spółkę A czynności w ramach usługi marketingowej. Wyjaśniła także, że za świadczone usługi spółka otrzymuje wynagrodzenie roczne i jest ono uzależnione od wysokości obrotów netto w transakcjach z wnioskodawcą. Wypłata wynagrodzenie następuje na podstawie faktury VAT ze stawką 22% .
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right