Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 27 lipca 2011 r., sygn. I GSK 490/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Stanisław Gronowski Sędzia NSA Hanna Kamińska (spr.) Sędzia NSA Marzenna Zielińska Protokolant Kacper Tybuszewski po rozpoznaniu w dniu 27 lipca 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej I. G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we W. z dnia 12 stycznia 2010 r. sygn. akt I SA/Wr 1672/09 w sprawie ze skargi I. G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] września 2009 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od I. G. na rzecz Dyrektora Izby Celnej we W. kwotę 450 (słownie: czterysta pięćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 12 stycznia 2010 r., sygn. akt I SA/Wr 1672/09, Wojewódzki Sąd Administracyjny we W. oddalił skargę I. G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] września 2009 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego.

Sąd I instancji oparł swoje rozstrzygnięcie na następujących ustaleniach faktycznych. W złożonej w dniu [...] grudnia 2008 r. deklaracji uproszczonej AKC-U, skarżąca wykazała podatek akcyzowy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego marki [...], nr nadwozia: [...], rok produkcji: [...], pojemność silnika: [...] w kwocie 2.980 zł. Podatek został w tej wysokości uiszczony, a skarżąca otrzymała potwierdzenie jego zapłaty.

Pismem z dnia [...] stycznia 2009 r. Naczelnik Urzędu Celnego w W. wezwał skarżącą do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub pisemnego wskazania przyczyn uzasadniających podanie wysokości podstawy opodatkowania w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego. Skarżąca w odpowiedzi wskazała, iż samochód był uszkodzony, a wskutek kradzieży pozbawiony szeregu części. Stwierdziła, że wykazana w deklaracji wartość samochodu jest rzeczywista i zaakceptowana przez Urząd Celny w B., gdzie dokonano odprawy importowej samochodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00