Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 10 czerwca 2011 r., sygn. I GSK 397/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Zajda (spr.) Sędzia NSA Cezary Pryca Sędzia NSA Zofia Przegalińska Protokolant Paulina Piasecka po rozpoznaniu w dniu 10 czerwca 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej D.P. i G.P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 23 lutego 2010 r.; sygn. akt III SA/Wa 1519/09 w sprawach ze skarg D.P. i G.P. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] czerwca 2009 r.: nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z 23 lutego 2010 r., sygn. akt III SA/Wa 1519/09, Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. oddalił skargi D.P. i G.P. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z [...] czerwca 2009 r., nr [...] oraz nr [...], w przedmiocie zabezpieczenia zobowiązań w podatku akcyzowym na majątku podatników.

Sąd orzekał w następującym stanie sprawy:

Dyrektor Izby Celnej w W. decyzjami z [...] czerwca 2009 r. utrzymał w mocy rozstrzygnięcia Naczelnika Urzędu Celnego w S. z [...] kwietnia 2007 r. o zabezpieczeniu na majątku skarżących, będących współwłaścicielami spółki jawnej P. Stacja Paliw w M., zobowiązań podatkowych w podatku akcyzowym za okres od kwietnia 2004 r. do lipca 2005 r. oraz określających przybliżoną kwotę zobowiązania podatkowego w łącznej wysokości 1.582.316 zł oraz przybliżoną kwotę odsetek za zwłokę należnych od tego zobowiązania w łącznej wysokości 411.117 zł.

Stwierdził, iż z ustaleń poczynionych w toku kontroli prowadzonej przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej wynika, że skarżący dokonując czynności związanych z obrotem paliwami, polegających na sprzedaży odbarwionego oleju opałowego jako oleju napędowego, nie zgłosili do opodatkowania działalności gospodarczej związanej z obrotem paliwami i nie składali deklaracji dla podatku akcyzowego, co spowodowało powstanie zaległości w podatku akcyzowym. Uznał, iż w sprawie zachodzi uzasadniona obawa, iż zobowiązanie nie zostanie przez skarżących wykonane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00