Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 3 października 2011 r., sygn. I FSK 1306/10

Wywiezienie towaru potwierdzone dokumentami celnymi nie oznacza, że jest to eksport towaru przy rozliczeniu VAT.

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Artur Mudrecki, Sędzia NSA Arkadiusz Cudak, Sędzia WSA (del.) Hieronim Sęk (spr.), Protokolant Marek Wojtasiewicz, po rozpoznaniu w dniu 15 września 2011 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej B. M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 14 lipca 2010 r. sygn. akt I SA/Bk 184/10 w sprawie ze skargi B. M. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia 11 marca 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od maja do grudnia 2004 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od B. M. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w B. kwotę 7.200 (słownie: siedem tysięcy dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

1. Przedmiot skargi kasacyjnej

1.1. Przedmiotem skargi kasacyjnej był wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 14 lipca 2010 r., sygn. akt I SA/Bk 184/10, oddalający skargę B. M. (dalej: Skarżąca) na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. (dalej: Dyrektor IS) z dnia 11 marca 2010 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT) za kolejne miesiące od maja do grudnia 2004 r.

2. Przedstawiony przez Sąd pierwszej instancji przebieg postępowania

2.1. W wyniku przeprowadzonej kontroli skarbowej Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w B. decyzją z dnia 9 grudnia 2009 r. dokonał rozliczenia podatku VAT za ww. okresy rozliczeniowe w sposób odmienny, niż zadeklarowany przez Skarżącą. U podstaw powyższego rozstrzygnięcia legły ustalenia, że: - Skarżącej nie przysługiwało prawo do zastosowania 0 % stawki podatku VAT z tytułu deklarowanego wywozu tkanin do Rosji i Białorusi poprzez składy celne na Litwie, albowiem wywóz ten nie spełniał ustawowych wymogów uznania go za eksport towarów; - Skarżąca nie zaewidencjonowała w czerwcu i lipcu 2004 r. obrotu i podatku należnego z tytułu sprzedaży tkanin.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00