Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 27 stycznia 2010 r., sygn. I OSK 1261/09

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Anna Lech Sędziowie sędzia NSA Ewa Dzbeńska sędzia del. WSA Arkadiusz Despot-Mładanowicz (spr.) Protokolant Małgorzata Penda po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2010 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej W. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 maja 2009 r. sygn. akt I SA/Wa 184/09 w sprawie ze skargi W. S. na decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów z dnia [...] listopada 2008 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przedstawienia do tytułu profesora oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 14 maja 2009 r. sygn. akt I SA/Wa 184/09 oddalił skargę W. S. na decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów z dnia [...] listopada 2008 r., wydaną w sprawie odmowy przedstawienia do tytułu profesora.

Przedstawiając w uzasadnieniu stan faktyczny sprawy Sąd pierwszej instancji wskazał, że Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów (zwana dalej również Komisją) decyzją z dnia [...] czerwca 2007 r. odmówiła przedstawienia dr hab. W. S. do tytułu naukowego profesora nauk [...]. Rozstrzygnięcie wydano po zapoznaniu się z dwiema negatywnymi opiniami recenzentów powołanych przez Komisję oraz opinią członków Sekcji Nauk [...] Centralnej Komisji, w której Sekcja stanęła na stanowisku, że wystąpienie Rady Wydziału Nauk [...] Uniwersytetu [...] o nadanie dr hab. W. S. tytułu naukowego profesora jest przedwczesne. Jak stanowi wyciąg z protokołu posiedzenia Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów z dnia [...] czerwca 2007 r., wynik głosowania Sekcji wskazywał, że większość jej członkowie nie znalazła podstaw do uznania, że kandydatka spełnia wymagania ustawowe do nadania jej tytułu profesora. Podniesiono także, że dorobek naukowy kandydatki nie przekraczał znacznie wymagań stawianych w przewodzie habilitacyjnym. W przedstawionych publikacjach przeważają opracowania o charakterze popularno-naukowym i publicystycznym, gdzie brak jest treści wzbogacających znacznie wiedzę naukową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00