Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 21 lipca 2010 r., sygn. I GSK 859/09

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Urszula Raczkiewicz Sędzia NSA Jerzy Sulimierski Sędzia NSA Marzenna Zielińska (spr.) Protokolant Szymon Janik po rozpoznaniu w dniu 21 lipca 2010 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Celnej w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w G. z dnia 6 maja 2008 r. sygn. akt III SA/Gl 1654/07 w sprawie ze skargi E."B." S.A. w B. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] października 2007 r. nr [...] w przedmiocie interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania prawa podatkowego 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w K. na rzecz E. "B." S.A. w B. kwotę 180 zł (sto osiemdziesiąt złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 6 maja 2008 r., sygn. akt III SA/Gl 1654/07 Wojewódzki Sąd Administracyjny w G. w sprawie ze skargi E. "B." S.A. w B. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] października 2007 r., nr [...] w przedmiocie interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania prawa podatkowego, uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] lipca 2007 r., nr [...] i postanowienie Naczelnika Urzędu Celnego w K. z dnia [...] maja 2007 r., nr [...].

W uzasadnieniu Sąd pierwszej instancji wskazał na następujący stan sprawy:

W dniu 19 stycznia 2007 r. Spółka w oparciu o przepis art. 14a § 1 Ordynacji podatkowej, zwróciła się do Naczelnika Urzędu Celnego w K. z wnioskiem o wydanie pisemnej interpretacji co do stosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie niezgodności polskich przepisów z przepisami wspólnotowymi co do opodatkowania podatkiem akcyzowym sprzedaży energii elektrycznej przez producentów. Spółka podała w uzasadnieniu, że przedmiotem jej działalności jest produkcja oraz sprzedaż ciepła i energii elektrycznej, której odbiorcą jest firma E. S.A. Oddział w B., a która dopiero zakupioną energię elektryczną przesyła i sprzedaje odbiorcom finalnym. Wskazała też, że Spółka nalicza podatek akcyzowy od wyprodukowanej, ale zużytej na własne potrzeby energii elektrycznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00