Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 18 lutego 2009 r., sygn. I OSK 405/08

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Irena Kamińska Sędziowie NSA Leszek Kiermaszek (spr.) Jan Paweł Tarno Protokolant Urszula Radziuk po rozpoznaniu w dniu 18 lutego 2009 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 8 października 2007 r. sygn. akt III SA/Kr 1342/06 w sprawie ze skargi "[...]" Sp. z o.o. w S. na decyzję Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie z dnia [...] września 2006r. nr [...] w przedmiocie nałożenia obowiązków postanawia: uchylić zaskarżony wyrok i odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 8 października 2007 r., sygn. III SA/Kr 1342/06 uchylił decyzję Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie z dnia [...] września 2006 r. nr [...] oraz punkty [...] i [...] wystąpienia Inspektora Pracy z dnia [...] lipca 2006 r., nr [...], a następnie orzekł, że uchylone decyzje nie mogą być wykonane oraz zasądził od Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie na rzecz skarżącej "[...]" Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w S. zwrot kosztów postępowania sądowego. W uzasadnieniu tego wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny przytoczył następujący stan faktyczny sprawy:

Inspektor Pracy Państwowej Inspekcji Pracy - Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie działając na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 6 marca 1981 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. z 2001 r., Nr 124, poz. 1362 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą o PIP, przeprowadził kontrolę u pracodawcy "[...]" Sp. z o.o. w S., prowadzącego supermarket w Galerii S. w S. W dniu [...] lipca 2006 r. został sporządzony protokół z przeprowadzonej kontroli o nr [...],[...]. Pracodawca jeszcze tego samego dnia odebrał protokół i po zapoznaniu się z jego treścią umieścił na nim stosowną adnotację. W protokole zawarto pouczenie o przysługującym pracodawcy prawie zgłoszenia, przed jego podpisaniem, umotywowanych zastrzeżeń dotyczących zawartych w nim ustaleń oraz informację, że powyższe zastrzeżenia należy zgłosić na piśmie w terminie 7 dni od dnia przedstawienia protokołu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00