Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 11 kwietnia 2008 r., sygn. II OSK 64/08
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Bożena Walentynowicz /spr./ Sędziowie Sędzia NSA Alicja Plucińska-Filipowicz Sędzia WSA del. Małgorzata Miron Protokolant Agnieszka Majewska po rozpoznaniu w dniu 11 kwietnia 2008 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej Z. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 6 września 2007 r. sygn. akt III SA/Łd 441/07 w sprawie ze skargi Z. K. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wyrokiem z dnia 6 września 2007 r., sygn. akt III SA/Łd 441/07, oddalił skargę Z. K. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Ł. z dnia [...], Nr [...], w przedmiocie choroby zawodowej.
W uzasadnieniu wyroku Sąd przytoczył następujące okoliczności faktyczne i prawne sprawy.
Naczelny Sąd Administracyjny Ośrodek Zamiejscowy w Ł. wyrokiem z dnia 21 stycznia 2003 r., sygn. akt II SA/Łd 751/99, uwzględniając skargę Z. K., uchylił decyzję Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Ł. z dnia [...] oraz poprzedzającą ją decyzję Państwowego Terenowego Inspektora Sanitarnego w Ł. z dnia [...], którą stwierdzono brak podstaw do uznania za chorobę zawodową schorzenia w postaci uszkodzenia ucha wewnętrznego prawego z ubytkiem słuchu typu mieszanego znacznego stopnia i odbiorczego ubytku słuchu ucha lewego poza[...] rozpoznanego u skarżącego. W uzasadnieniu Sąd stwierdził, iż organy obu instancji oparły swoje rozstrzygnięcia na orzeczeniach lekarskich, które są lakoniczne i nie zawierają przekonywującego uzasadnienia. Przy ponownym rozpatrywaniu sprawy Sąd nakazał uzupełnić opinie lekarskie co do rozpoznania choroby narządu słuchu w sposób wyczerpujący i wyjaśnić czy rozpoznane schorzenie może być uznane za chorobę zawodową.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right