Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 26 listopada 2008 r., sygn. II GSK 509/08

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Tadeusz Cysek Sędziowie Kazimierz Brzeziński (spr.) NSA Stanisław Gronowski Protokolant Kacper Tybuszewski po rozpoznaniu w dniu 20 listopada 2008 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w G. z dnia 9 stycznia 2008 r. sygn. akt III SA/Gd 429/07 w sprawie ze skargi Tomasza Prabuckiego na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w G. w po rozpoznaniu sprawy ze skargi T. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie zezwolenia na zajęcie pas drogowego - uchylił zaskarżoną decyzję oraz decyzję Zarządu Powiatu T. z dnia [...] marca 2007 r., nr [...].

W uzasadnieniu wyroku Sąd podał, że organ I instancji decyzją z dnia [...] marca 2007 r. nr [...] zezwolił wnioskodawcy - T. P. na zajęcie pasa drogowego przy ul. P. w T. w celu umieszczenia w nim tymczasowego obiektu handlowego od [...] maja 2006 r. do [...] grudnia 2006 r.

W odwołaniu od tej decyzji T. P. wniósł o "uzupełnienie" decyzji poprzez ustalenie okresu zezwolenia na dalszy okres przekraczający [...] grudnia 2006 r., tj. do czasu faktycznego podjęcia robót budowlanych związanych z budową Transportowego Węzła Integracyjnego w miejscu, w którym znajduje się pawilon handlowy.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w G. decyzją z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr [...] utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję organu I instancji uznając, że jest ona zgodna z prawem, bowiem określono w niej okres i wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Zdaniem Kolegium nie jest możliwe określenie w decyzji terminu zajęcia pasa drogowego, jak chce tego skarżący, poprzez wskazanie zdarzenia, przyszłego i niepewnego, jakim jest rozpoczęcie robót związanych z budową Transportowego Węzła Integracyjnego, gdyż konieczne jest określenie terminu poprzez wskazanie konkretnej daty, lub też wskazanie dni, tygodni, albo miesięcy zajęcia pasa drogowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00