Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 17 padziernika 2007 r., sygn. I FSK 1333/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Sylwester Marciniak (sprawozdawca), Sędzia NSA Marek Kołaczek, Sędzia del. WSA Sylwester Golec, Protokolant Iwona Wtulich, po rozpoznaniu w dniu 17 października 2007 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Spółki z o.o. J. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 lipca 2006 r. sygn. akt III SA/Wa 569/06 w sprawie ze skargi Spółki z o.o. J. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 16 grudnia 2005 r. nr [...] w przedmiocie określenia prawidłowej kwoty należności podatkowych w podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

1. Zaskarżonym wyrokiem z dnia 18 lipca 2006 r., sygn. akt III SA/Wa 569/06, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę J. sp. z o. o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 16 grudnia 2005 r., nr [...], w przedmiocie określenia prawidłowej kwoty należności podatkowych w podatku od towarów i usług.

2. W uzasadnieniu zaskarżonego wyroku Sąd I instancji ustalił, iż zaskarżoną decyzją organ odwoławczy utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia 10 grudnia 2004 r., określającą podstawę opodatkowania oraz kwotę należności w prawidłowej wysokości.

Decyzja pierwszoinstancyjna została wydana w wyniku ustalenia, że skarżąca złożyła zgłoszenie celne dotyczące importowanych farmaceutyków, które Naczelnik Urzędu Celnego decyzją z dnia 15 listopada 2002 r. uznał za nieprawidłowe w części dotyczącej wartości celnej towaru. Skarżąca dokonując bowiem importu towarów, podała wartość celną tych towarów obliczoną według cen zakupów określonych w fakturach dostawcy, bez dokonywania obniżenia ceny o należne rabaty. Według tak obliczonej wartości celnej skarżąca obliczała i uiszczała także podatek od towarów i usług należny z tytułu importu towarów.

Z kolei w decyzji z dnia 10 grudnia 2004 r. wskazano, iż konsekwencją określenia wartości celnej było określenie prawidłowej kwoty podatku wynikającej ze zgłoszenia celnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00