Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 18 września 2007 r., sygn. I FSK 1206/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Edmund Łój (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz Sędzia NSA Janusz Zubrzycki Protokolant Karolina Szulc po rozpoznaniu w dniu 18 września 2007 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 8 czerwca 2006 r., sygn. akt I SA/Kr 1136/03 w sprawie ze skargi Spółki A w K. na decyzję Izby Skarbowej w Krakowie z dnia [...] maja 2003 r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące: luty, marzec, czerwiec, wrzesień, październik, listopad i grudzień 2000 r. 1.uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Krakowie 2. zasądza od Spółki A w K. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie kwotę 5569 zł. (pięć tysięcy pięćset sześćdziesiąt dziewięć złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 8 czerwca 2006 r. (sygn. akt I SA/Kr 1136/03) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uwzględnił skargi Spółki A [S.A. w K.] na decyzje Izby Skarbowej w Krakowie z dnia [...] maja 2003 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za luty, marzec, czerwiec, wrzesień, październik, listopad i grudzień 2000 r. Sąd uchylił kwestionowane decyzje oraz poprzedzające je decyzje Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w K. z dnia [...] grudnia 2002 r.,

Z przedstawionego przez Sąd pierwszej instancji stanu sprawy wynika, że w Spółce przeprowadzono kontrolę skarbową. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej zakwestionował m. in. możliwość potraktowania zakupionych przez podatnika usług organizacji konferencji i szkoleń jako usług jednorodnych. W konsekwencji wyłączył z tych usług usługi gastronomiczne i hotelowe, pozbawiając podatnika możliwości odliczenia podatku naliczonego z dokumentujących je faktur. Podstawą prawną takiego działania był art. 25 ust. 1 pkt 3b ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) - dalej: "ustawa o VAT". W rezultacie wspomniany organ wydał w dniu 16 grudnia 2002 r. decyzje określające Spółce za wyżej wskazane miesiące zobowiązania podatkowe w wysokości innej niż zadeklarowana oraz ustalające dodatkowe zobowiązania podatkowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00