Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 grudnia 2006 r., sygn. I GSK 1057/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Tadeusz Cysek (spr.) Sędziowie Czesława Socha (autor uzasadnienia) NSA Andrzej Kuba Protokolant Anna Fyda po rozpoznaniu w dniu 22 listopada 2006 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej K. D. - "[...]" w Krakowie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 10 stycznia 2006 r. sygn. akt I SA/Kr 486/03 w sprawie ze skargi K. D. -- "[...]" w Krakowie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Krakowie z dnia 13 lutego 2003 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za prawidłowe 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od K. D. - "[...]" w Krakowie na rzecz Dyrektora Izby Celnej w Krakowie 450 (czterysta pięćdziesiąt) złotych z tytułu zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego. zd.odręb.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 10 stycznia 2006 r. o sygnaturze I SA/Kr 486/03 -Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę w sprawie ze skargi "[...]" K. D. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Krakowie z dnia 13 lutego 2003 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za prawidłowe. Decyzja ta utrzymała w mocy decyzję organu I instancji z dnia 15 października 2002 r. o nr [...].

Sąd oparł swoje rozstrzygnięcie na ustaleniach faktycznych organów celnych obu instancji, które stwierdziły, że zgłoszenie celne (przyjęte bez weryfikacji - Agencji Celnej [...] działającej jako przedstawiciel [...] K. D.) z dnia 19 lutego 2002 r. o nr [...], obejmujące maszynki do strzyżenia [...] w ilości 20.856 sztuk, objęte uprzednio procedurą składu celnego jest prawidłowe. Wniosek importera z dnia 25 marca 2002 r. o uznanie powyższego zgłoszenia celnego za nieprawidłowe z uwagi na zaistniałą różnicę w ilości i wartości towaru nie miał wpływu na treść tego zgłoszenia, skoro protokół rozbieżności z dnia 19 lutego 2002 r. nr 1/II/2002 oraz zapisy księgowe ujęte w zestawieniu księgowych firmy skarżącej nie były wystarczającym dowodem dla uznania braku towaru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00