Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 10 listopada 2004 r., sygn. FSK 883/04

Ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153 poz. 1270/ nie przewiduje trybu usuwania braków skargi kasacyjnej w zakresie tych wymogów, które są szczególne tylko dla tego rodzaju pism. W art. 177 tej ustawy określono termin do wniesienia skargi kasacyjnej. Uznać zatem należy, iż strona może skutecznie uzupełniać braki skargi kasacyjnej właściwe tylko dla tego pisma jedynie w terminie zakreślonym do jej wniesienia. Po upływie tego terminu można jedynie przedstawiać nowe uzasadnienie podstaw kasacyjnych.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Jerzego F. od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie - Ośrodek Zamiejscowy w Poznaniu z dnia 9 września 2003 r. I SA/Po 2889/01 w sprawie ze skargi Jerzego F. na decyzję Izby Skarbowej w P. Ośrodek Zamiejscowy w K. z dnia 22 grudnia 1999 r. (...) w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 1997 r. postanawia: odrzucić skargę kasacyjną.


UZASADNIENIE

Decyzją z dnia 21 września 1999 r. Inspektor Kontroli Skarbowej w Urzędzie Kontroli Skarbowej w P. Ośrodku Zamiejscowym w K. określił Jerzemu F. zobowiązanie w podatku od towarów i usług, zaległość w tym podatku oraz odsetki za zwłokę za kolejne miesiące od stycznia do grudnia 1997 r. Ustalając wysokość zobowiązania podatkowego organ kontroli skarbowej przyjął podatek należny w wysokości wynikającej z deklaracji VAT-7 złożonych przez podatnika za badane miesiące, natomiast kwotę podatku naliczonego ustalono na podstawie przedstawionych przez podatnika duplikatów faktur zakupu. Jako podstawę prawną decyzji wskazano m.in. par. 54 ust. 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 grudnia 1995 r. w sprawie wykonania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym /Dz.U. nr 154 poz. 797 ze zm./.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00