Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 7 stycznia 1999 r., sygn. I SA/Po 223/98

W przepisach ustawy z dnia 28 grudnia 1989 r. - Prawo celne /Dz.U. 1994 nr 71 poz. 312 ze zm./ obowiązującej w dacie wydania obu zaskarżonych decyzji, brak jest podstaw do przyjęcia solidarnej odpowiedzialności za należności celne z tytułu sprowadzenia przez obu importerów części samochodowych, sklasyfikowanych następnie /po wznowionym postępowaniu/, zgodnie z regułą 2a Ogólnych Reguł Interpretacji Nomenklatury Scalonej jako wyrób gotowy tj. samochód w stanie rozmontowanym.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu 15 grudnia 1998 r. sprawy ze skargi Krzysztofa R. na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł w Warszawie z dnia 12 grudnia 1997 r. (...) w przedmiocie wymiaru cła - stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji i poprzedzającej ją decyzji Dyrektora Urzędu Celnego w Rz. (...); (...).


UZASADNIENIE

Dyrektor Urzędu Celnego w Rz., decyzjami zawartymi w dowodach odprawy celnej (...) z dnia 21 grudnia 1996 r. i (...) z dnia 23 grudnia 1996 r. dopuścił się do obrotu na polskim obszarze celnym wymierzając stosowne cło od sprowadzonych z zagranicy nadwozia do samochodu marki Ford Escort (...) z 1989 r. oraz silnika niskoprężnego (...) ze skrzynią biegów, zawieszenie przednie i tylne oraz układ kierowniczy w oparciu o dokonane indywidualne zgłoszenie do odpraw celnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00