Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2007-04-01

Sprzedaż przez magazyn położony za granicą, sygn. S.11.

Konieczność realizacji dostaw w momencie, gdy istnieje na nie konkretne zapotrzebowanie, powoduje, że podatnicy coraz częściej zmuszeni są do otwierania magazynów za granicą.

KATARZYNA MODRZEJEWSKA

Posiadanie takiego magazynu nie oznacza automatycznie, iż podatnik ma obowiązek rejestracji dla celów podatkowych w kraju położenia magazynu. W naszym artykule przedstawimy zasady funkcjonowania magazynów za granicą, z uwzględnieniem obowiązków rejestracyjnych oraz rozliczania transakcji przemieszczenia towarów, zarówno z punktu widzenia ustawy o podatku VAT, jak i ustawy o podatku dochodowym.

1. Rejestracja podatkowa w kraju położenia magazynu

Spółka Amix zamierza rozpocząć dokonywanie sprzedaży przez magazyn położony za granicą. Czy powinna dokonać rejestracji dla celów podatku dochodowego? Czy przychód ze sprzedaży towarów z magazynu za granicą podlega opodatkowaniu w kraju położenia magazynu? Czy istnieje obowiązek rejestracji dla celów podatku VAT w tym kraju?

Brak obowiązku rejestracji

Nie. Spółka nie będzie zobowiązana do dokonania rejestracji dla celów podatku dochodowego. W większości przypadków nie powstaje również obowiązek rejestracji dla celów podatku VAT.

Rodzaje magazynów

Na terenie Wspólnoty funkcjonują generalnie dwa typy magazynów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00