Porada
1. Rozliczenie elektronicznych płatności w walucie obcej powinno nastąpić na zasadach ogólnych
Nasza spółka prowadzi sprzedaż oprogramowania (licencji). Koszty ewidencjonujemy na kontach zespołu 4. Firma otworzyła konto bankowe PayPal drogą internetową. Umowa została zawarta przez e-mail. Klienci kupują nasze usługi, a następnie płacą w różnych walutach obcych. Na przykład wystawiamy fakturę dla klienta zagranicznego na kwotę 160 zł brutto (59 dolarów według kursu z dnia wystawienia faktury). Następnie otrzymujemy na konto PayPal kwotę 59 dolarów. W niej zawarta jest prowizja - 2,5 USD. Jak prawidłowo prowadzić konto dewizowe? Kiedy powstają różnice kursowe? Czy przy przelaniu z konta dewizowego PayPal na inne konto złotówkowe też powstają różnice kursowe?
problem
rada
Rozliczenie transakcji wyrażonych w walucie obcej, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z płatnościami elektronicznymi, czy też nie, następuje na zasadach ogólnych. Ważne jest dokładne zrozumienie procesu dokonywania tych płatności.
uzasadnienie
PayPal jest to system, który pozwala każdemu, kto posiada adres e-mail, bezpiecznie wysyłać i otrzymywać pieniądze dzięki użyciu karty kredytowej czy konta bankowego. Jest to najpopularniejszy sposób elektronicznych płatności np. za akcje w eBay.
-
keyboard_arrow_right