Artykuł
Jak otrzymać świadczenia przewidziane przez ustawę antykryzysową - praktyczny przewodnik
Od 25 i 26 sierpnia br. obowiązują 2 nowe rozporządzenia wykonawcze do ustawy antykryzysowej wydane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Oba rozporządzenia uszczegółowiają procedurę ubiegania się o wsparcie publiczne z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Funduszu Pracy przez pracodawców znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Rozporządzenie dotyczące uzyskania pomocy z FGŚP określa również wzory dokumentów, jakie musi złożyć przedsiębiorca, żeby uzyskać pomoc finansową.
Od 22 sierpnia 2009 r. obowiązuje ustawa z 1 lipca 2009 r. o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców. Uzupełnieniem ustawy antykryzysowej są dwa rozporządzenia wykonawcze:
1) rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 24 sierpnia 2009 r. w sprawie przyznawania i wypłaty świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przedsiębiorcom w przejściowych trudnościach finansowych (obowiązuje od 25 sierpnia 2009 r.) oraz
2) rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 24 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków dofinansowania ze środków Funduszu Pracy kosztów szkoleń i studiów podyplomowych oraz szczegółowych warunków finansowania stypendiów i składek na ubezpieczenia społeczne (obowiązuje od 26 sierpnia 2009 r.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right