Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2009-09-09

Przygotowania do badania sprawozdania finansowego - wybór audytora

Najczęstszą postawą organizacji jest traktowanie badania sprawozdania finansowego jako "zła koniecznego", które powinno odbyć się możliwie bezboleśnie i jak najszybciej. Biorąc pod uwagę liczbę bieżących obowiązków osób uczestniczących w badaniu od strony jednostki, trudno się takiemu podejściu dziwić. Taka postawa może jednak prowadzić do błędów na różnych etapach badania, poczynając od wyboru biegłego, poprzez podpisanie umowy, kończąc na niewłaściwej postawie w trakcie audytu, co może przyczynić się do wydłużenia całego procesu.

W artykule skoncentrujemy się na organizacjach mających obowiązek badania sprawozdania, rzadko się bowiem zdarza, że jednostki non profit decydują się na badanie swoich ksiąg, jeśli nie mają takiego obowiązku.

Na marginesie warto podkreślić, że w niektórych sytuacjach zlecenie badania przy braku takiego obowiązku może mieć pozytywny wpływ na działalność organizacji non profit. Przykładem są fundacje, które dzięki badaniu sprawozdania finansowego zyskują zaufanie nowych darczyńców. Korzyści płynące z badania mogą w takim przypadku znacznie przekroczyć jego koszty.

Składamy ofertę biegłemu

Każde obowiązkowe badanie sprawozdania finansowego powinno rozpocząć się od wysłania . Najlepszym okresem do wysyłania zapytań jest .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00