Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2007-01-20

Rola i funkcja Społecznej Inspekcji Pracy (cz. 2)

Pełnienie funkcji w Społecznej Inspekcji Pracy wiąże się nie tylko z wieloma dodatkowymi uprawnieniami, w jakie został wyposażony społeczny inspektor pracy, ale również ze szczególną ochroną, jakiej podlega stosunek pracy z nim zawarty.

Jan Pióro
W niniejszym wydaniu prezentujemy drugą i ostatnią część artykułu poświęconego problematyce Społecznej Inspekcji Pracy. Ponieważ w poprzednim numerze nie został wyczerpany temat uprawnień przysługujących inspektorowi, kontynuację materiału rozpoczynamy od tego właśnie zagadnienia.
Poprawa warunków bhp i form rehabilitacji niepełnosprawnych
Jednym z podstawowych uprawnień społecznego inspektora pracy jest udział w opracowaniu projektów poprawy warunków bhp oraz form rehabilitacji społecznej niepełnosprawnych, a także kontrolowanie ich realizacji.
Zgodnie z § 2 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (DzU nr 109, poz. 704 ze zm.) zadaniem służby bezpieczeństwa i higieny pracy działającej u danego pracodawcy jest sporządzanie i przedstawianie pracodawcy, co najmniej raz w roku, okresowych analiz stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierających propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00