Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2007-10-30

Leasing zmniejsza podatki

Leasing wytworzony przez praktykę obrotu gospodarczego krajów anglosaskich stanowi dzisiaj w Polsce jeden z podstawowych sposobów pozyskiwania przez przedsiębiorców narzędzi do prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Dla wielu przedsiębiorców leasing stał się możliwością szybkiego i efektywnego doinwestowania prowadzonej działalności gospodarczej bez jednoczesnej konieczności zaciągana kredytów bankowych i związanych z tym uciążliwości. Swoją popularność zawdzięcza dużej elastyczności dotyczących go uregulowań prawnych a także praktyczności przyjętych rozwiązań. Niezaprzeczalnym atutem tej formy prawnej korzystania z cudzych rzeczy i praw jest jej podatkowa opłacalność.

Stan prawny na 23 października 2007 r.
Andrzej Kowalczyk
pgp@infor.pl
WYŚLIJ PYTANIE
Niniejsze opracowanie zostało przygotowane, po to, aby możliwie najpełniej przybliżyć Państwu problematykę prawnopodatkową związaną z leasingiem. Artykuł ma charakter praktyczny. Podpowiadamy nie tylko, jak rozumieć określone pojęcia prawne, ale poprzez przykładowe obliczenia pokazujemy także, jak właściwie dokonywać rozliczeń z fiskusem. Jednocześnie doradzamy, która forma leasingu jest najbardziej opłacalna. Z lektury „Poradnika” dowiecie się Państwo, jaką umowę leasingu należy podpisać, aby jak najwięcej zaoszczędzić na podatkach, a także jak rozliczyć przyjęte do używania na podstawie leasingu składniki majątkowe. Z pewnością „Poradnik” przybliży Państwu instytucję leasingu na tyle dobrze, że chętniej skorzystają Państwo z tej formuły inwestowania we własne przedsiębiorstwa.
Odpisy amortyzacyjne
Gospodarczy i podatkowy sens leasingu najpełniej wyraża się w możliwości zaliczenia w pewnych przypadkach wartości leasingowanej rzeczy lub prawa w koszt uzyskiwanego przychodu na zasadach analogicznych do tych, które stosuje się do właściciela tych rzeczy lub praw.
Dlatego też niezbędne jest wyjaśnienie kilku kwestii związanych z regulacjami dotyczącymi rozliczenia kosztów podatkowych związanych z wydatkami poniesionymi na inwestycje w przedsiębiorstwie podatnika. Dla tego zagadnienia najistotniejsze znaczenie mają tzw. odpisy amortyzacyjne.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00