Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2018-06-27

Jak zdobyć środki na działalność biznesową

Dzisiejszy szybko rozwijający się świat sprzyja nowym ideom oraz daje coraz więcej możliwości ich realizacji. Bardzo dobrze w tej sytuacji odnajdują się małe i średnie przedsiębiorstwa, które dodatkowo w większej części uzupełniają kasę państwową wpływami z podatków oraz zatrudniają coraz większą rzeszę dotychczasowych bezrobotnych.

Daria Gąglewska
WYŚLIJ PYTANIE
pgp@infor.pl
Stan prawny na 15 kwietnia 2006 r.
Zdając więc sobie sprawę z doniosłej roli, jaką pełnią te przedsiębiorstwa w gospodarce, oraz zysków, jakie przynoszą, zarówno instytucje państwowe, społeczne, jak i prywatne starają się wychodzić naprzeciw ludziom z ciekawymi pomysłami na działalność gospodarczą, którzy nie mają własnych środków na ich realizację, poprzez udzielanie nowym przedsiębiorstwom kredytów preferencyjnych, organizowanie szkoleń, doradztwo w zakresie prowadzenia biznesu, przygotowania wniosków kredytowych i biznesplanów.
W „Poradniku” wskazujemy, z jakimi wydatkami musi liczyć się przyszły przedsiębiorca oraz przedstawiamy kilka podstawowych źródeł, z których można czerpać środki na sfinansowanie własnej firmy. Zatem niniejsze opracowanie pomoże w rozeznaniu, na ile różnych sposobów i od jak wielu podmiotów można pozyskać kapitał na utworzenie i rozwój przedsiębiorstwa.
Stan faktyczny
Pan Marcin M. jest młodym, ambitnym człowiekiem, który w zeszłym roku ukończył studia informatyczne. Jeszcze będąc na studiach wpadł na pomysł stworzenia oprogramowania umożliwiającego sterowanie urządzeniami domowymi i firmowymi za pomocą Internetu, co byłoby nowością na polskim rynku IT.
Niestety, próby zainteresowania lokalnych firm tym projektem nie powiodły się. Zatem, aby zrealizować swój plan i móc rozwijać swoją pasję, a jednocześnie wdrażać w życie zdobytą na studiach wiedzę, pan Marcin postanowił założyć własną firmę.
Pomysł jest na tyle innowacyjny, iż trudno przewidzieć, czy odniesie sukces, a jeżeli tak, to na jaką skalę. Jest to istotny fakt, jaki musimy wziąć pod uwagę, decydując się na formę, w jakiej prowadzić będziemy firmę. Na początek lepiej wybrać najprostszą i najmniej kosztowną formę, a zarazem adekwatną do skali działalności. Tak więc na tym etapie pan Marcin powinien zdecydować się na prowadzenie działalności gospodarczej jako osoba fizyczna bądź znaleźć wspólnika do spółki cywilnej lub osobowej prawa handlowego, np. spółki jawnej, co jednocześnie nie wyklucza przekształcenia się w przyszłości w spółkę kapitałową.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00