comment
Artykuł
Data publikacji: 2006-01-31
Obowiązki rejestracyjne firmy
Nie od dziś wiadomo, że siłę napędową gospodarki stanowią podmioty gospodarcze: im jest ich więcej, tym lepiej dla rozwoju ekonomicznego kraju.
Daria Gąglewska
aplikant radcowski
Własna firma może być doskonałym rozwiązaniem, gdyż pozwoli nam na realizację własnych pomysłów i zamierzeń, zapewni zatrudnienie i w razie dobrego pomysłu na biznes przyniesie zyski. Czasami może też okazać się najlepszym wyjściem dla osób pozostających bez pracy.
Jednak rzeczywistość bardzo często stawia wiele przeszkód na drodze przyszłych przedsiębiorców, którzy mogą spodziewać się zbyt sformalizowanej drogi do założenia własnego biznesu.
Wobec dość dużej liczby procedur do przejścia w różnych urzędach, które dla wielu osób mogą wydawać się przeszkodą nie do pokonania, przedstawiamy Państwu, w jaki sposób - krok po kroku - zarejestrować własną firmę, jakich formalności musimy dokonać. Przybliżamy również wady i zalety form prawnych, w jakich możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej, mając nadzieję, że ułatwi to podjęcie decyzji, która z nich będzie najbardziej korzystna w Państwa sytuacji.
Stan faktyczny
Pan Bogusław aktualnie pracuje w dużej firmie zajmującej się dystrybucją materiałów budowlanych. Jednak pracodawca zapowiedział redukcję zatrudnienia wobec zamknięcia jednego z oddziałów firmy, co wiąże się z utratą przez niego stanowiska pracy.
Pan Bogusław mieszka w miejscowości, w której znalezienie pracy odpowiadającej jego wykształceniu i doświadczeniu jest bardzo trudne. Wpadł zatem na pomysł, aby założyć własną firmę i zacząć zarabiać na własny rachunek. Jednak bardzo ważną decyzją dla pana Bogusława, jako przyszłego przedsiębiorcy, jest wybór formy prawnej, w jakiej będzie on prowadził swoją działalność. Pan Bogusław, decydując się na konkretną formę działalności, musi wziąć pod uwagę wielkość funduszy, jakie może zainwestować, na jaką skalę zamierza prowadzić swoją działalność, oraz czy będzie w stanie samodzielnie ponieść ryzyko ewentualnego finansowego niepowodzenia.
Pozostało 94% treści
Chcesz uzyskać dostęp? Skorzystaj z bezpłatnego abonamentu
Zobacz także
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
Szkolenie