Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Artykuł aktualny na dzień 20-10-2024
Artykuł aktualny na dzień 20-10-2024
Data publikacji: 2021-06-30

Dane wrażliwe

Po doświadczeniach z czasu pandemii organizowanie spotkań lub szkoleń online wydaje się całkowicie naturalne. Zapewne taka forma kontaktu będzie równie intensywnie wykorzystywana w okresie postpandemicznym m.in. z uwagi na niższe koszty dla organizatora, ale i większą, bo możliwą z każdego zakątka świata, dostępność do danego wydarzenia. Dotychczasowa praktyka organizacji wideokonferencji potwierdza jednak, że szczególnie w kontekście przetwarzania danych przygotowanie tego typu wydarzeń wymaga bacznej uwagi organizatora.

Organizacja wideokonferencji niewątpliwie wiąże się z przetwarzaniem danych i to danych różnego rodzaju. Przede wszystkim są to dane identyfikujące uczestników, takie jak: imię, nazwisko, e-mail, nazwa firmy, numer telefonu, login, hasło, ale również dane techniczne: numer IP, dane identyfikujące urządzenie wykorzystywane do uczestniczenia i prowadzenia wideokonferencji, lokalizacja. Wreszcie w przypadku utrwalenia takiego wydarzenia, co przy organizacji szkoleń i wideokonferencji nie jest wcale rzadkie, przetwarzaniu podlega wizerunek i głos, a w przypadku przekazywania dodatkowych danych lub dokumentów, np. za pośrednictwem prowadzonego czatu, również inne, potencjalnie nieograniczone kategorie danych.

Pomijając marginalne przypadki, w których wideokonferencja organizowana jest za pośrednictwem własnej platformy do telespotkań, przygotowanie tego typu wydarzeń wiąże się

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00