Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2011-06-24

Czy warto wprowadzać kwestionariusze osobowe?

Rekrutacyjne pytania

Firmy często zastanawiają się, w jaki sposób zebrać istotne informacje o kandydatach do pracy, zanim zaproszą ich na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje te to, oprócz podstawowych danych osobowych, opinie o dotychczasowych doświadczeniach zawodowych, ocena własnych kompetencji, oczekiwania wobec przyszłości zawodowej. Przy rekrutacji, na którą odpowiedziała duża liczba kandydatów, wygodnym narzędziem odpowiedniej selekcji jest kwestionariusz osobowy.

Katarzyna Bielecka

Autorka jest specjalistą ds. personalnych w firmie Optima Partners, zajmuje się m.in. rekrutacją i selekcją, tworzeniem i przeprowadzaniem exit interviews, wdrażaniem systemów motywacyjnych.

Kontakt:

katarzyna.bielecka@optimapart-ners.pl

Kwestionariusz osoby ubiegającej się o stanowisko w danej firmie nie jest tym samym co kwestionariusz osobowy pracownika. Różnią się one liczbą podawanych danych wrażliwych, które określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 28 maja 1996 r. (Dz.U. Nr 62, poz. 286 z późn. zm.) oraz artykuł 22 § 1 Kodeksu pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.). Ponadto pracodawca może zadać pytania odnoszące się między innymi do oceny własnych kompetencji, oczekiwań wobec realizowanych zadań oraz pracodawcy czy pytania dotyczące motywacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00