Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2018-07-03

Restrukturyzacja należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

Obecnie ku końcowi zmierzają prace związane z uchwaleniem ustawy o restrukturyzacji niektórych należności publicznoprawnych od przedsiębiorców. Ustawa ta po uchwaleniu przez Sejm 30 sierpnia 2002 r. została przekazana do Senatu. W trakcie prac nad ustawą w Senacie nie należy się spodziewać zmian, bowiem intencją jest, aby postępowania restrukturyzacyjne zostały wszczęte do końca br.

Ustawa o restrukturyzacji jest jedną z ustaw składających się na tzw. pakiet Ministra Kołodki, którego celem jest ożywienie gospodarki kraju. Przedmiotowa ustawa ma zdjąć z przedsiębiorców bagaż zadłużenia, co poprawi ich kondycję finansową oraz zdolność kredytową, a w konsekwencji doprowadzi do poprawy konkurencyjności firm oraz zachowania dotychczasowych miejsc pracy z perspektywą zwiększania zatrudnienia wraz z rozwojem firmy.
ZAKRES PODMIOTOWY RESTRUKTURYZACJI
Restrukturyzacją są objęci przedsiębiorcy, w szczególności ci, którzy tracą zdolność do konkurowania na rynku, wyrażającą się zwłaszcza w znacznym stopniu: zmniejszeniem obrotów, nadmierną zdolnością produkcyjną, wzrostem zapasów, spadkiem zyskowności lub ponoszeniem strat, jak również wzrostem zadłużenia i brakiem możliwości uzyskania bankowych kredytów, poręczeń lub gwarancji.
Z powyższego wynika, że każdy podmiot będący przedsiębiorcą podlega restrukturyzacji, bowiem katalog ten jest katalogiem otwartym, o czym świadczy zwrot „w szczególności”.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00