Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2002-05-04

Świadczenia rzeczowe otrzymywane przez pracownika zwolnionego z obowiązku wykonywania pracy

Nie jest już rzadkością otrzymywanie przez pracownika w ramach zajmowanego stanowiska i na potrzeby wykonywanej pracy różnych świadczeń dodatkowych, zwykle w postaci rzeczowej. Jakie są jednak skutki korzystania z tych świadczeń w okresie wypowiedzenia, gdy pracodawca postanowił rozwiązać umowę?
PRZYWILEJE PRACOWNICZE
Jest wiele stanowisk pracy, których zajmowanie wiąże się z określonymi obowiązkami służbowymi, a ich prawidłowe wykonywanie uzależnione jest od posiadania dodatkowych narzędzi. Dziś w takie narzędzia, jak samochód, telefon czy komputer przenośny, wyposaża się coraz więcej osób, nie tylko zajmujących wysokie stanowiska. To, co kiedyś było szczególnym przywilejem, dziś staje się codziennością.
Uprawnienie do korzystania z wymienionych narzędzi pracy jest zwykle zapisane w umowie o pracę (kontrakcie) i stanowi, obok wynagrodzenia, dodatkowe świadczenie na rzecz pracownika, które pracodawca mu gwarantuje. Aby taka sytuacja była dla obu stron neutralna podatkowo, należy zastrzegać, że pracownik może wykorzystywać powierzone mu narzędzia na cele służbowe, a jeśli skorzysta z nich dla celów prywatnych, będzie zobowiązany ponieść wszelkie związane z tym koszty.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00