Artykuł
Kto stworzy nowy zielony świat
Na naszych oczach dokonują się zmiany rewolucyjne dla cywilizacji, związane z troską o środowisko i ze zrównoważonym rozwojem. Otwiera to nowe szanse na ścieżkach kariery
Procesy umożliwiające wykorzystanie energii chemicznej drzemiącej w surowcach pierwotnych, takich jak węgiel i ropa, były kołem zamachowym naszej cywilizacji, uzależniając ją od węglowodorów. Następnym przełomem ma być zharmonizowanie produkcji i eksploatacji dóbr ze środowiskiem naturalnym.
Globalny paradygmat
W 2019 r. Komisja Europejska ogłosiła inicjatywę Zielony Ład, przekładając tym samym zwrotnicę w kierunku cywilizacji przyszłości, czyli zielonej gospodarki. Za ochroną klimatu i środowiska stoją konkretne inicjatywy, takie jak pakiet Fit for 55 czy REPowerEU. Podjęte działania tworzą nową przestrzeń dialogu między światem polityki, biznesu i nauki, gwarantując niezbędne środki oraz nowelizacje aktów prawnych, co ma sprzyjać innowacyjności, zatem również konkurencyjności europejskiego rynku. Przyszłość m.in. sektora energetycznego, transportu, rolnictwa, handlu, ma zamykać się w jak największym stopniu w zamkniętym cyklu (tzw. gospodarka obiegu zamkniętego, w której odpady są dalej wykorzystywane), podobnie jak natura w czterech porach roku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right