Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2023-04-04

Jak zorganizować okazjonalną pracę zdalną w urzędach i szkołach

Już 7 kwietnia br. do ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1519; ost.zm. Dz.U. z 2023 r. poz. 240; dalej: k.p.) wejdzie instytucja pracy zdalnej. Nie wszystkie jednostki budżetowe będą korzystać z rozwiązań pracy zdalnej na stałe, bo nie na wszystkich stanowiskach będzie to możliwe. Z całą pewnością całkowita lub częściowa praca w domu będzie stosowana na stanowiskach administracyjnych, ale też nie zawsze. Dlatego ustawodawca przewidział pracę zdalną okazjonalną. Każdy pracownik ma możliwość o nią zawnioskować, i to nawet o 24 dni w roku, czyli w praktyce może być to ponad miesiąc. Czy trzeba zatem tworzyć regulamin dla pracowników korzystających z pracy okazjonalnej i jakie zasady będą obowiązywać przy składaniu wniosków? Odpowiadamy na te wątpliwości pracowników urzędów oraz dyrektorów szkół i zamieszczamy przy tym wzory przydatnych dokumentów.

regulamin niewymagany

Szkoła przewiduje korzystanie przez pracowników administracji tylko z okazjonalnej pracy zdalnej. Czy mamy obowiązek stworzenia regulaminu pracy zdalnej dla tej formy?

Pracodawca stosujący tylko okazjonalną pracę zdalną nie ma obowiązku tworzenia regulaminu ustalającego zasady jej świadczenia. Od 7 kwietnia br. praca zdalna zgodnie z art. 67

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00