Porada
Poradnia rachunkowa
- Jak klasyfikować środki z Funduszu Solidarnościowego na asystenta osoby niepełnosprawnej
- Gdzie ujmować dochody związane pośrednio z systemem gospodarowania odpadami
- W jakim paragrafie ująć środki od kontrahentów związane z usługami oświetlenia dróg
Kilka dni temu wpłynęły na konto naszego miasta środki z Funduszu Solidarnościowego z tytułu obsługi projektów dotyczących asystentów osób niepełnosprawnych. Muszę wprowadzić je do budżetu miasta, więc rozważam klasyfikację 853/85326/097. Czy to dobre rozwiązanie?
Fundusz Solidarnościowy ma na celu wsparcie społeczne, zawodowe, zdrowotne oraz finansowe osób niepełnosprawnych, a także finansowe emerytów i rencistów (o którym mowa w przepisach odrębnych).
Fundusz ten jest państwowym funduszem celowym, którego dysponentem jest minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego. Wspomniane środki przekazywane są samorządom w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2022, finansowanego z ww. Funduszu Solidarnościowego.
Jeśli chodzi o ujęcie budżetowe tych środków, to należy się odnieść do rozporządzenia ministra finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych. I tak, wskazana w zapytaniu klasyfikacja budżetowa przedstawia się następująco: dział 853 oznaczony jako „Pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej”, rozdział 85326 oznaczony jako „Fundusz Solidarnościowy” oraz paragraf 097 oznaczony jako „Wpływy z różnych dochodów”.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right