Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2021-09-14

W jaki sposób zaksiegować i zaklasyfikować wsparcie finansowe z programu „Aktywna tablica”

Mam pytanie dotyczące programu „Aktywna tablica w latach 2020‒2024”. Szkoły brały udział w programie w 2018 r., ale teraz można dostać wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Czy „Aktywna tablica” to par. 4210 czy 4240? Jeśli dla uczniów niepełnosprawnych, to czy można z rozdziału 80150 dać wkład własny? Czy lepiej z rozdziału 80101, a w momencie kiedy otrzymam pismo o przyznaniu dotacji, zobaczę, w jakim rozdziale została przyznana dotacja, i wtedy ewentualnie zrobię przeniesienia?

Sposób ewidencji operacji gospodarczych wynikających z realizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - „Aktywna tablica” (dalej: rozporządzenie w sprawie programu „Aktywna tablica”) wynikał będzie przede wszystkim ze sposobu, w jaki zostaną zagospodarowane środki w ramach tego programu. Realizowane wydatki mogą dotyczyć zarówno zakupów majątkowych, jak i bieżących jednostki.

Wkład własny

Stosownie do par. 3 ust. 3 rozporządzenia w sprawie programu „Aktywna tablica” wsparcia finansowego udziela się pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący w odniesieniu do każdej szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowej i specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, wnioskujących o udział w programie, wkładu własnego w wysokości co najmniej 20 proc. kwoty kosztów realizacji zadania objętego dofinansowaniem z budżetu państwa. Do wkładu własnego zalicza się wkład finansowy przeznaczony przez organ prowadzący na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii objętych wnioskiem o udział w programie, wydatkowany w roku złożenia wniosku. Wkładem własnym może być również wkład rzeczowy w formie sprzętu komputerowego i innych urządzeń wykorzystywanych jako pomoce dydaktyczne, zakupionych w roku złożenia wniosku o udział w programie, ale nie później niż do dnia złożenia wniosku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00