Artykuł
Tak przebiega rejestracja w One Stop Shop
Problem mogą mieć ci, którzy nie zarejestrowali się przed 30 czerwca, a już 1 lipca przekroczyli próg 10 000 euro. Mimo różnych sygnałów z MF brakuje jednolitego stanowiska, że jeśli złożą zgłoszenie do 10 sierpnia, to mogą być w procedurze OSS od 1 lipca
Kontynuujemy cykl poświęcony pakietowi VAT e-commerce, który został wdrożony ustawą z 20 maja 2021 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1163). Omawiamy w nim szczegółowo nowe zasady opodatkowania VAT handlu elektronicznego, pokazujemy, jak funkcjonują one w praktyce, a także wyjaśniamy wątpliwości interpretacyjne.
Dotychczas w ramach cyklu ukazał się tekst:
• „Od 1 lipca jest nowy limit dla wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość” - dodatek Podatki i Księgowość z 26 lipca 2021 r. (DGP nr 142)
Zgodnie z regulacjami obowiązującymi od 1 lipca 2021 r. co do zasady po przekroczeniu progu dla sprzedaży wysyłkowej towarów na odległość w wysokości 10 000 euro - odnoszącego się do sprzedaży do konsumentów (transakcje B2C) łącznie do wszystkich krajów UE - dostawca jest zobowiązany do rozliczenia dostawy ze stawką VAT obowiązującą w kraju członkowskim konsumpcji. Można więc powiedzieć, że w stosunku do poprzednich regulacji, to wcześniejsze zrealizowanie się obowiązku rejestracji na VAT w kraju konsumpcji jest dla wielu podatników raczej niedogodnością. Do końca czerwca 2021 r. (ze względu na nieprzekroczenie progu obrotu 35 tys. - 100 tys. euro dla danego kraju) wybrani podatnicy mogli bowiem prowadzić sprzedaż do konsumentów w innych krajach unijnych i rozliczać transakcję według polskiej stawki VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right