Artykuł
Indywidualnie czy grupowo
Indywidualnie czy grupowo
Dariusz Mitrowski, broker ubezpieczeniowy w INS BROKER Sp. z o.o.
Ubezpieczenia grupowe spełniają dwie podstawowe funkcje ochrony: z jednej strony zapewniają pracownikowi i jego najbliższym w różnych sytuacjach życiowych pomoc finansową, z drugiej gromadzą i starają się jak najefektywniej pomnażać kapitał przeznaczony na emeryturę.
Ubezpieczenia grupowe spełniają więc tę samą rolę, co polisy indywidualne. Oferta zakładów ubezpieczeń dotycząca grupówek jest skierowana głównie do pracodawców.
Korzyści z ubezpieczenia grupowego
Pracodawca z wprowadzenia grupowego ubezpieczenia na życie w swojej firmie: uzyskuje dodatkowy instrument polityki personalnej, ma kolejną możliwość motywowania pracowników do pracy, może silniej związać pracowników z firmą i zmniejszyć fluktuację kadr, rozszerza pakiet socjalny, stwarza pracownikom poczucie większego bezpieczeństwa finansowego i przez to zmienia stosunek pracodawcapracownik oraz stwarza atrakcyjny wizerunek firmy jako pracodawcy.
Programy socjalne w zakładach pracy są tym istotniejsze dla pracownika, im mniejszy poziom świadczeń zapewnia obowiązkowy system ubezpieczeń. Mogą obejmować tylko ubezpieczenie na życie rozszerzone o wiele umów dodatkowych, czysty fundusz emerytalny bądź połączenie obu funkcji. Polisy grupowe mają przewagę nad indywidualnymi w postaci:
l
szerszego zakresu ubezpieczenia, zwłaszcza przy ubezpieczeniach wypadkowych, przewidujących wypłatę świadczeń również w przypadku uszczerbków na zdrowiu; atrakcyjne są również opcje rodzinne, czyli wsparcie finansowe w razie śmierci współmałżonka, rodziców, teściów czy dziecka, a także po urodzeniu się ubezpieczonemu dziecka;-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right