Oferta realizacji zadania publicznego oraz oferty wspólnej realizacji zadania publicznego, o których mowa w art. 14 ust. 1a i 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
Opublikowano:
Rozporządzenie Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. poz. 2057).
Wersja obowiązująca od 29.10.2018 r.
Ofertę należy wypełnić wyłączenie w białych pustych polach, zgodnie z instrukcjami umieszczonymi przy poszczególnych polach lub w przypisach. Do druku załączona jest informacja o sposobie oznaczenia prawidłowej odpowiedzi w przypadku pól wielokrotnego wyboru.
W części I podawane są podstawowe informacje o złożonej ofercie, w tym rodzaj zadania publicznego oraz organ administracji publicznej, do którego jest adresowana oferta. W części II wskazuje się Oferenów, tj. nazwę Oferenta, formę prawną, numer KRS lub innej ewidencji, adres siedziby, stronę www, adres e-mail i telefon, a także adres do korespondencji. Wskazuje się również dane osoby upoważnionej do skłądania wyjaśnień dotyczących oferty.
W części III wykazywane są informacje dot. opisu zadania - tytuł zadania publicznego, termin jego realizacji, opis oraz plan i harmonogram działań na dany rok, oraz opis zakładanch rezultatów. W części IV należuy uzupełnić charakterystykę oferenta (informację o jego wcześniejszej działalności i zasobach, które będą wykorzystane do realizacji zadania).
Część V stanowi kalkukacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego. W części VI można wykazać inne informacje (zgodnie z przeznaczeniem pola).
Opublikowano:
Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. poz. 1300).
Wersja obowiązująca od 3.09.2016 r.
Objaśnienia do oferty realizacji zadania publicznego dla organizacji pozarządowych /podmiotów, o których mowa w art. 14 ust. 1a i 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 i 395).
Uwagi:
I Koszty merytoryczne to w szczególności:
- wynagrodzenie kadry (np. wychowawców, kierowników, instruktorów, wykładowców, opiekunów),
- wyżywienie uczestników,
- nagrody, upominki dla uczestników,
- dojazdy uczestników,
- noclegi,
- wynajem sali,
- wynajem nagłośnienia,itp;
II Koszty obsługi zadania to w szczególności:
- wynagrodzenie koordynatora,
- obsługa finansowa,
- obsługa prawna,
- materiały biurowe,
- koszty eksploatacyjne,
- czynsz, media, koszty obsługi biura;
III Inne w szczególności:
- wyposażenie (należy wpisać koszt inwestycji jeśli taka będzie dozwolona),
- promocja, plakaty, ulotki, ogłoszenia, strona internetowa, druk książki, itp.