Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 4 marca 2022 r., sygn. VI SA/Wa 2496/21

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Dziedzic-Chojnacka Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Maliszewska Sędzia WSA Tomasz Sałek (spr.) Protokolant spec. Katarzyna Zielińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 marca 2022 r. sprawy ze skargi "T." Sp. z o.o. z siedzibą w S. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] czerwca 2021 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy 1. uchyla punkt 2 zaskarżonej decyzji; 2. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz skarżącej "T." Sp. z o.o. z siedzibą w S. kwotę 2 217 (dwa tysiące dwieście siedemnaście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: "Organ", "UP") decyzją nr [...] z dnia [...] czerwca 2021 r., wydaną po rozpoznaniu na rozprawie w dniu [...] maja 2021 r. sprawy z wniosku T. Sp. z o.o. z siedzibą w S. (dalej: "Skarżąca", "Strona") o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy "KRWAWE KOŁO" o nr [...] (dalej także jako: "sporny znak towarowy"), udzielonego na rzecz A. Sp. z o.o. z siedzibą w S. (dalej: "Uczestnik", "Uprawniony"), na podstawie art. 1321 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 164 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r.- Prawo własności przemysłowej (t.j.: Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm.), dalej: "p.w.p." oraz art. 100 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r.- Kodeks postępowania cywilnego (t.j.: Dz. U. z 2020 r. nr 1575 ze. zm.), dalej: "k.p.c." w zw. z art. 256 ust. 2 p.w.p. orzekł o:

1. unieważnieniu prawa ochronnego na znak towarowy "KRWAWE KOŁO" o numerze [...], w części dotyczącej towarów z klasy 1, tj. mieszanki do naprawy dętek, mieszanki do naprawy opon, chemiczne środki konserwujące hamujące korozję w układach wydechowych pojazdów; z klasy 2, tj.: farby przeciw zanieczyszczeniom, oleje przeciwrdzewne, powłoki, powłoki zabezpieczające przed korozją pojazdów, preparaty ochronne do metali, preparaty zapobiegające matowieniu metali, preparaty zabezpieczające przed rdzą; z klasy 3, tj.: preparaty do czyszczenia, preparaty do mycia, środki do konserwacji skóry jako pasty, preparaty do odtłuszczania inne niż stosowane w procesach produkcyjnych, środki, preparaty i woski do polerowania, środki do nadawania połysku, środki do pielęgnacji i konserwacji samochodów, preparaty do konserwacji wnętrza samochodu, płyny do czyszczenia szyb samochodowych, płyny i pianki do dywanów i tapicerki; oraz usług z klasy 37, tj.: usługi czyszczenia pojazdów, usługi mycia pojazdów, usługi polerowania pojazdów;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00