Artykuł
wywiad
Powinniśmy mniej pracować
Jagna Marczułajtis-Walczak: Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie wyobrażaliśmy sobie wolnych sobót. Przy dynamicznym postępie technologicznym nasza produktywność rośnie. Zwiększenie elastyczności czasu pracy jest zasadne
Na początku września odbyło się pierwsze po wakacjach posiedzenie Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych, której jest pani wiceprzewodniczącą. Jakimi ważnymi dla Polski sprawami chce się pani zająć w Parlamencie Europejskim w pierwszej kolejności?
Lista moich priorytetów jest długa. Mam jednak świadomość, że PE to nie Sejm. Różnica polega głównie na tym, że PE nie ma inicjatywy legislacyjnej. Sprawy, którymi się zajmujemy, wynikają bezpośrednio z rekomendacji głów państw członkowskich i w dalszej kolejności z propozycji legislacyjnych Komisji Europejskiej, które są ich konsekwencją. Mimo wszelkich zawiłości polityki europejskiej chcę realizować moje priorytety. Mam zamiar pracować nad budowaniem szeroko pojętego społeczeństwa włączającego. Osoby z niepełnosprawnościami wciąż napotykają bariery i nie mogą korzystać w pełni z przysługujących im praw. Kobiety pracujące na równorzędnych stanowiskach z mężczyznami zarabiają mniej. Młodych ludzi nie stać na wynajem i kupno mieszkania i tym samym na budowanie swojej przyszłości. I dlatego w prace nad aktami legislacyjnymi dotyczącymi tych właśnie kwestii będę się w pierwszej kolejności angażować.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right