Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 maja 2024 r., sygn. III SA/Wa 340/24

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Aneta Trochim-Tuchorska, Sędziowie sędzia WSA Anna Zaorska (sprawozdawca), asesor WSA Piotr Wróbel, Protokolant sekretarz sądowy Krzysztof Durka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 maja 2024 r. sprawy ze skargi B. sp. z o.o. z siedzibą w M. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] grudnia 2023 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

1.1. Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: "DKIS") z [...] grudnia 2023 r. wydana na wniosek B. sp. z o.o. z siedzibą w M. (dalej: "Wnioskodawca", "Skarżąca", "Spółka") w zakresie prawa do opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów stawką VAT w wysokości 0%.

1.2. We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej Wnioskodawca przedstawił następujący stan faktyczny:

Głównym przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż hurtowa alkoholi oraz napojów bezalkoholowych. W ramach swojej aktywności gospodarczej Spółka dystrybuuje produkty pośród podmiotów działających na rynku krajowym jak i podmiotów zagranicznych.

W okresie od września do grudnia 2020 r., Spółka dokonywała wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów w stawce 0% VAT na rzecz podmiotu prowadzącego działalność na terenie Francji ("Kontrahent").

Szczegółowe warunki każdej dostawy były ustalane pomiędzy Spółką oraz Kontrahentem ustnie – co wynikało z konieczności każdorazowego i dynamicznego uwzględniania różnic powstających na skutek zmieniających się kursów walut oraz cen usług transportowych. Po uzgodnieniu parametrów transakcji, Spółka przystępowała do organizacji dostawy. To Spółka odpowiadała za dostarczenie towarów pod wskazane przez Kontrahenta adresy na terenie Francji – dostawy były dokonywane bezpośrednio do klientów Kontrahenta. Za organizację transportu odpowiadała Spółka, która transport towarów zlecała wyspecjalizowanemu podmiotowi. Koszty transportu były każdorazowo uwzględniane w jednostkowej cenie produktu ustalonej pomiędzy Spółką, a Kontrahentem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00