Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 31 maja 2023 r., sygn. I SA/Wr 576/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Marta Semiczek (sprawozdawca), Sędziowie: sędzia WSA Andrzej Cichoń, asesor WSA Iwona Solatycka, Protokolant: Starszy specjalista Magdalena Rogalewicz, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 31 maja 2023 r. sprawy ze skargi I. D. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 27 czerwca 2022 r nr 0113-KDIPT2-1.4011.54.2022.4.ISL w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę 200 złotych (słownie: dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 13 stycznia 2022 r. I. D. (dalej wnioskodawca skarżący) zwrócił się o udzielenie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku wskazał, że jest tłumaczem przysięgłym, wpisanym na listę tłumaczy przysięgłych, prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości. Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą w ramach, której faktycznie świadczy w przeważającej części usługi prawnicze oraz usługi tłumaczeniowe. Przeważającym przedmiotem działalności w CEIDG Wnioskodawcy jest "74.30.Z Działalność związana z tłumaczeniami. Dla celów podatku dochodowego prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Jego działalność opodatkowana jest podatkiem liniowym (19%).

Czynności tłumacza przysięgłego obejmują katalog czynności określony w art. 13 ustawy z dnia 25 listopada 2004 r. o zawodzie tłumacza przysięgłego (zwaną dalej: "ustawą") i obejmują:

1) sporządzanie i poświadczanie tłumaczeń z języka obcego na język polski, z języka polskiego na język obcy, a także sprawdzanie i poświadczanie tłumaczeń w tym zakresie, sporządzonych przez inne osoby;

2) sporządzanie poświadczonych odpisów pism w języku obcym, sprawdzanie i poświadczanie odpisów pism, sporządzonych w danym języku obcym przez inne osoby;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00