Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 5 października 2022 r., sygn. II SA/Bd 218/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Elżbieta Piechowiak (spr.) Sędziowie sędzia WSA Grzegorz Saniewski asesor WSA Mariusz Pawełczak po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 5 października 2022 r. sprawy ze skarg W. M. [...] i M. T. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] grudnia 2021r. [...] w przedmiocie pozwolenia na budowę oddala skargi.

Uzasadnienie

II SA/Bd 218/22

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] 2021 r., nr [...] Prezydent Miasta T. zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę dla A. sp. z o.o. w T., obejmującego budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami oraz rozbiórkę istniejących budynków przy ul. [...] w [...] (działki nr [...] z obrębu [...]).

Po rozpoznaniu odwołania Spółdzielni Mieszkaniowej i odwołania Wspólnoty Mieszkaniowej [...] od powyższego rozstrzygnięcia, Wojewoda K. decyzją z dnia [...] 2021 r., nr [...] utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy wyjaśnił, że na terenie objętym inwestycją obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przyjętego Uchwałą Nr [...] Rady Miasta [...] z dnia [...] 2012 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta [...] dla terenów położonych w rejonie ul.: [...] Teren inwestycyjny objęty jest symbolem SI-MW 5, dla którego szczegółowe ustalenia określono w § 8, zgodnie z którym teren inwestycji przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczalnym przeznaczeniem pod usługi wbudowane, istniejące usługi i zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, drogi wewnętrzne, zieleń urządzona, infrastruktura techniczna. W § 8 pkt 6 planu wskazano, że jest to zabudowa śródmiejska i dopuszczono budowę budynków w zbliżeniu i na granicy działki, ustalono, że obowiązują nieprzekraczalne linie nowej zabudowy - zgodnie z rysunkiem planu (z zastrzeżeniem lit. g), dla istniejących budynków (lub ich części) przekraczających w/w linie - nie dopuszcza się rozbudowy i nadbudowy. Ustalono maksymalny procent powierzchni zabudowy poszczególnych działek budowlanych - 50%, w przypadku działek zabudowanych w ponad 50% -powierzchnia zabudowy nie większa, niż istniejąca. Wysokość budynków i innych obiektów: maksymalnie 15,5 m i od 2 do 4 kondygnacji nadziemnych (dopuszcza się 1 kondygnację dla budynków infrastruktury technicznej), maksymalna wysokość nowych urządzeń - 17,5 m licząc od poziomu terenu. Nachylenie połaci dachowych od 3° do 30° dopuszcza się zachowanie innych niż w/w nachyleń na istniejących budynkach - w przypadku ich rozbudowy, przebudowy, wymiany, itp.. Nakazano zachowanie min. 25% powierzchni działki budowlanej jako terenu biologicznie czynnego, oraz określono minimalny wskaźnik miejsc postojowych dla samochodów (wyłącznie na terenie inwestycji): - 0,8 miejsca na 1 mieszkanie dla zabudowy istniejącej (przebudowa, wymiana), - 1,5 miejsca na 1 mieszkanie dla nowej zabudowy, - 1 ogólnodostępne miejsce na 50 m powierzchni użytkowej usług (w tym dla dostaw).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00