Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 29 września 2022 r., sygn. I SA/Po 262/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Waldemar Inerowicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Nikodem Sędzia WSA Barbara Rennert Protokolant: starszy sekretarz sądowy Agata Pasternak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 września 2022 r. sprawy ze skargi [...] na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę [...] zł ([...] złotych 00/100) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Wnioskiem z 28 października 2021 r., uzupełnionym pismami z 17 i 18 stycznia 2022 r., P. C. (dalej jako: "wnioskodawca" lub "skarżący") wystąpił do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wniesienia do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego.

Prezentując we wniosku opis zdarzenia przyszłego wnioskodawca wskazał, że w przyszłości będzie wspólnikiem spółki jawnej (dalej jako: "Spółka"). Wnioskodawca posiada status polskiego rezydenta podatkowego. Nie prowadzi i nie zamierza prowadzić działalności gospodarczej. Wnioskodawca otrzyma od ojca w formie darowizny do majątku osobistego prawo ochronne na znak towarowy i związane z nim autorskie prawo majątkowe. Wnioskodawca rozważa wniesienie znaku towarowego w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki jawnej w zamian za ogół praw i obowiązków, wynikających z bycia wspólnikiem spółki jawnej. Przed dokonaniem aportu wnioskodawca uzyska wycenę rzeczoznawcy majątkowego, który określi wartość rynkową znaku towarowego. Przedmiotem wkładu nie będzie przedsiębiorstwo ani jego zorganizowana część. Znak towarowy nie będzie wprowadzony do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wnioskodawcy w chwili dokonywania aportu. Znak towarowy nie będzie amortyzowany przez wnioskodawcę, a w chwili wniesienia aportu będzie pozostawał składnikiem majątku osobistego wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00