Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 28 września 2022 r., sygn. II SA/Bd 657/21

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Leszek Tyliński Sędziowie sędzia WSA Joanna Janiszewska-Ziołek (spr.) sędzia WSA Grzegorz Saniewski po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 28 września 2022 r. sprawy ze skargi B. W., W. W. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] marca 2021 r. nr [...] w przedmiocie pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] marca 2021r. nr [...] Wojewoda [...] utrzymał w mocy decyzję Prezydenta T. z [...] grudnia 2020r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę dla O. E. sp. z o.o. w T., obejmującą przebudowę budynku stołówki i zmianę sposobu użytkowania na cele mieszkaniowe.

Powyższa decyzja wydana została w następujących okolicznościach sprawy.

Dnia [...] sierpnia 2020r. do Prezydenta M. T. wpłynął wniosek O. E. S.. z o.o. (dalej powoływanej jako "Inwestor") o pozwolenie na budowę dotyczący przebudowy budynku dawnej stołówki wojskowej i zmiany sposobu użytkowania na cele zamieszkania zbiorowego dla żołnierzy i ich rodzin. Jako miejsce inwestycji wskazano we wniosku ul. [...] w T., działkę ewidencyjną nr [...], obręb [...].

Decyzją z [...] grudnia 2020 r. nr [...] Prezydent M. T., działając na podstawie art. 33 ust. 1, art. 34 i 36 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2020r., poz. 1333 ze zm. – dalej powoływanej jako "p.b.") zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę obejmującą:

przebudowę budynku dawnej stołówki i zmianę sposobu użytkowania na cele zamieszkania zbiorowego dla żołnierzy i ich rodzin na terenie działki inwestycyjnej wskazanej przez Inwestora.

W ocenie organu I instancji przedłożony projekt budowlany jest kompletny i ma wymaganą formę. Zawiera niezbędne opinie i został wykonany przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane. Inwestor dołączył do wniosku wymagane oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Projekt budowlany został uzgodniony pod względem ochrony przeciwpożarowej, został też zaakceptowany przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. W ocenie organu projekt zagospodarowania terenu nie narusza przepisów techniczno-budowalnych i zgodny jest z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta T. dla obszaru ograniczonego od północy M. W., od wschodu – trasą nowomostową, od południowego zachodu – terenami przy ul. [...] i linią kolejową – uchwałą nr [...] Rady M. T. z [...] grudnia 2003r. (Dz. Urz. Woj. [...].r., Nr [...], poz. [...]). Organ ustalił przy tym, że działka inwestycyjna położona jest na terenie jednostki planistycznej oznaczonej symbolem P37a ON, dla której ustalono: teren zabytkowych [...] podlegających ochronie zabytkowego układu przestrzennego – przeznaczenie podstawowe – tereny specjalne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00