Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 20 maja 2022 r., sygn. I SA/Kr 423/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Wolas Sędziowie WSA Inga Gołowska WSA Grzegorz Klimek (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 20 maja 2022 r. sprawy ze skargi Ł. A. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 25 stycznia 2022 r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 18 listopada 2021 r. nr [...], II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz skarżącego kwotę [...]zł ([...] złotych [...]) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

1.1. Dnia 9 sierpnia 2021r. do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej również jako: Dyrektor, Organ) wpłynął wniosek Ł.A. (dalej również jako: Wnioskodawca, Strona, Skarżący) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zawarł z Zamawiającym umowę o współpracy dotyczącą świadczenia usług informatycznych, w której Wnioskodawca określany jest jako "Wykonawca", natomiast spółka informatyczna określana jest jako "Zamawiający". Umowa została zawarta w dniu 01.07.2016r.

Wnioskodawca na podstawie i w związku z zawartą umową o współpracy tworzy oprogramowanie związane z optymalizacją sprzedaży produktów zamawiającego. W ramach prac Wnioskodawca wytwarza nowe moduły oprogramowania (tworzy je od początku) służące m.in. do reinwestowania środków pieniężnych pozyskanych dzięki promocjom do dalszego obniżania cen biletów na wybranych kursach (sampling cenowy) oraz zbierania produktów lojalnościowych, zarządzania nimi i wykorzystywania w celu obniżenia wartości zamówienia. Są to elementy oprogramowania, które są istotne z punku widzenia funkcjonalności całego programu/systemu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00