Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 25 lutego 2022 r., sygn. III SA/Po 1202/21

Dnia 25 lutego 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mirella Ławniczak (spr.) Sędzia WSA Małgorzata Górecka Asesor sądowy WSA Piotr Ławrynowicz Protokolant: st. sekr. sąd. Sławomir Rajczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 lutego 2022 roku sprawy ze skargi [...] Sp. z o.o. w P. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] czerwca 2021 roku nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego oddala skargę

Uzasadnienie

W dniu 3 marca 2021 r. do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wpłynął wniosek [...] sp. z o.o. w P. o wydanie interpretacji indywidualnej.

We wniosku napisano, że wnioskodawca jest jedną ze spółek koncernu [...] W fabryce spółki produkuje się samochody użytkowe oraz komponenty. Podczas procesu produkcji występuje proces lakierowania (VBH/KTL), podczas którego zachodzi proces elektrolizy czyli tzw. kataforeza. Proces lakierowania (VBH/KTL) składa się z etapów:

1. etap VBH (obróbki wstępnej powierzchniowej na mokro - przygotowanie do lakierowania kataforetycznego),

2. etap KTL - lakierowanie kataforetyczne,

3. etap suszenia.

Obróbka wstępna (chemiczna obróbka powierzchniowa) jest podstawą odporności na korozję podczas nakładania kolejnych powłok, warunkuje prawidłowe i właściwe lakierowanie kataforetyczne. Proces kataforezy występujący u spółki polega na nakładaniu powłoki lakierniczej na przedmiotach metalowych z wykorzystaniem zjawiska elektroforezy. Elektroforeza to natomiast zjawisko, które opiera się na rozdzielaniu mieszaniny substancji chemicznych pod wpływem działania pola elektrycznego. W praktyce oznacza zanurzenie elementu metalowego w roztworze koloidalnym farby z towarzyszącym temu podłączeniem do prądu za pomocą elektrod. Podczas nakładania powłoki na elementy metalowe proces ten opiera się o zasadę "wzajemnego przyciągania" (przeciwne ładunki przyciągają się a te same ładunki odpychają się). Proces ten jest wykorzystywany do lakierowania karoserii samochodowych - [...] w różnej konfiguracji (długość, wysokość). Podczas ww. procesu kataforezy w odpowiednim roztworze (farba KTL) i przyłożonym prądzie zachodzi reakcja malowania (fizykochemiczna).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00