Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 6 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.21.2024.2.MW
Określenie właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 10 stycznia 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 10 stycznia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 stycznia 2024 r. (wpływ 23 stycznia 2024 r.) oraz pismem z 1 lutego 2024 r. (wpływ 1 lutego 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Jest Pani polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu niezależnie od miejsca osiągania dochodów. W dniu 03-02-2018 zarejestrowała Pani działalność gospodarczą w CEIDG pod numerem NIP (…) i numerem REGON (…). Ponadto oświadcza Pani, że zgodnie z zapisami art. 6 ust. 4 pkt 1 ustawy o zryczałtowanym podatku w roku poprzedzającym rok podatkowy, przychód nie przekroczył ustawowego limitu. Spełnione zostały warunki objęcia zryczałtowaną formą opodatkowania.
Zgodnie z Polską klasyfikacją wyrobów i usług (PKWiU) świadczone usługi mieszczą się w grupowaniu PKWiU 70.22.30.0. Pozostałe usługi doradztwa związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w ramach ww. typu działalności wykonuje Pani następujące usługi:
1. Usługi doradztwa związane z zarządzaniem opodatkowane stawką 12% (PKWiU 70.22.30) polegające na:
-określeniu polityki działania firmy,
-określeniu struktury organizacyjnej, usług doradztwa w zakresie rozwoju i restrukturyzacji firmy, rozwoju systemu informacji dla celów zarządzania, opracowanie raportów kierowniczych i kontrola form i metod kierowania, opracowywanie programów ukierunkowanych na zwiększenie zysków, przygotowanie planów, budżetów, harmonogramów prac projektowych, koordynowanie codziennej pracy zespołów projektowych, monitorowanie postępów prac.
Nie wykonuje Pani żadnych czynności związanych z zasobami ludzkimi (czynności administracyjnych) ani też nie ma Pani wpływu na żadne kierunki działań strategicznych, czy marketingowych firmy.
Prowadzi Pani ewidencję przychodów, dokumentację prowadzi Pani biuro rachunkowe. Wniosek dotyczy roku podatkowego 2023. Usługi świadczone przez Panią nie dotyczą wydawania poleceń, sprawowania nadzoru ani podejmowania decyzji w odniesieniu do zasobów, osób, kapitału ani organizacji w celu osiągnięcia postawionych celów. Wykonywane usługi nie dotyczą badania rynku i opinii publicznej. Wykonywane usługi nie są w jakikolwiek sposób związane z doradztwem w zakresie oprogramowania. Wykonywane usługi nie dotyczą usług doradztwa związanego z zarządzaniem, usług firm centralnych i usług doradztwa związanego z zarządzaniem rynkiem rybnym. Wykonywane usługi są sklasyfikowane pod pozycją PKWIU 70.22.30.0 jako pozostałe usługi doradztwa związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dodatkowo nie jest Pani udziałowcem i nie pełni Pani innych funkcji w spółkach. Faktycznie świadczonym usługom odpowiada kod PKWiU 70.22.30, które to grupowanie obejmuje usługi koordynacji i nadzoru w zakresie środków podjętych w celu przygotowania, uruchomienia i zakończenia projektu realizowanego w imieniu klienta, usługi zarządzania projektami, które mogą dotyczyć budżetu, rachunkowości i kontroli kosztów, zamówień, planowania czasu pracy i pozostałych warunków działania, koordynacja usługi zarządzania, w tym zarządzania biurem, przy udziale lub bez udziału własnego personelu. Nie wykonuje Pani żadnych czynności związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi (czynności administracyjnych) ani też nie ma Pani wpływu na żadne kierunki działań strategicznych, czy marketingowych firmy. Nie są uzyskiwane przychody ze świadczenia usług firm centralnych (head-office). Nie są świadczone usługi z zakresu doradztwa. Świadczone są usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych.
Świadczone przez Panią usługi będące przedmiotem wniosku nie są wykonywane w ramach wolnego zawodu, w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 11 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Usługi świadczone w ramach prowadzonej działalności nie są wykonywane pod kierownictwem, czy też nadzorem. Nie są one wykonywane pod kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonych przez zlecającego te czynności. Jak każda osoba prowadząca indywidualną działalność gospodarczą ponosi Pani wszelkie ryzyka (tak finansowe, jak i merytoryczne), związane z wykonywanymi usługami i jest Pani całkowicie za nie odpowiedzialna przed swoimi kontrahentami. Dokonała Pani wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i w rezultacie opodatkowuje Pani przychody z prowadzonej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym, poprzez złożenie oświadczenia naczelnikowi urzędu skarbowego, właściwemu według miejsca zamieszkania.
W uzupełnieniu wniosku z 23 stycznia 2024 r. wskazała Pani, że w przedstawionym opisie stanu faktycznego wkradł się błąd pisarski polegający na tym, że wpisano PKWiU 70.22.30.0, a powinno być PKWiU 70.22.20.0.
Natomiast w kolejnym uzupełnieniu przedstawiła Pani opis stanu faktycznego w sposób następujący:
Jest Pani polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu niezależnie od miejsca osiągania dochodów. W dniu 03-02-2018 zarejestrowała Pani jednoosobową działalność gospodarczą w CEIDG pod numerem NIP (…) i numerem REGON (…). Wybrała Pani sposób opodatkowania przychodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej o zryczałtowanym podatku dochodowym.
Ponadto oświadcza Pani, że zgodnie z zapisami art. 6 ust. 4 pkt 1 ustawy o zryczałtowanym podatku w roku poprzedzającym rok podatkowy przychód nie przekroczył ustawowego limitu. Spełnione zostały warunki objęcia zryczałtowaną formą opodatkowania.
W ramach prowadzonej działalności zawarła Pani umowę o świadczenie usług ze spółką zajmującą się projektowaniem oraz wdrażaniem różnego rodzaju oprogramowania, w tym m.in. aplikacji. Świadczy Pani na rzecz ww. spółki usługę kompleksową, której głównym celem jest nadzorowanie oraz kierowanie projektami realizowanymi przez Spółkę, tak aby zostały wykonane w zakładanym czasie, a zespoły biorące udział w projektach zrealizowały wszystkie przypisane im zadania.
Realizowana Usługa kompleksowa (dalej: Usługa) składa się z następujących czynności, które stanowią jednocześnie Pani obowiązki wobec spółki:
a)planowanie oraz nadzorowanie wszystkich faz projektu, od rozpoczęcia do zakończenia;
b)tworzenie oraz aktualizowanie wymagań projektowych;
c)prowadzenie rejestru zadań projektowych;
d)tworzenie dokumentacji projektowej;
e)przygotowanie lub uczestnictwo w przygotowaniu harmonogramu projektu;
f)nadzorowanie przestrzegania harmonogramu projektu;
g)nadzór, analiza oraz raportowanie ryzyka związanych z projektem;
h)raportowanie postępów pracy nad projektem;
i)współpraca z wykonawcami produkcji;
j)nadzór nad budżetem projektu oraz budżetem kampanii;
k)budowanie i utrzymywanie relacji z dostawcami zewnętrznymi;
l)rozdzielanie zadań pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu projektowego;
m)organizacja oraz prowadzenie spotkań wewnętrznych zespołu projektowego;
n)monitorowanie jakości wykonywanej przez zespół projektowy pracy;
o)tworzenie nowych procesów organizacyjnych, w szczególności nakierowanych na poprawę pracy zespołu;
p)wsparcie zespołu projektowego, w tym w celu rozwiązywania konfliktów lub usunięcia powstałych przeszkód;
q)analiza raportów marketingowych w celu dalszego doradztwa.
W ramach wykonywanej na rzecz Spółki usługi nie programuje Pani (tzn. nie tworzy Pani kodu źródłowego), jak również nie uruchamia Pani kampanii promocyjnych w panelach reklamowych. Klasyfikuje Pani wykonywaną Usługę według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów z 4 września 2015 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (Dz. U. z 2015 r. poz. 1676 z późn. zm.) w ramach grupowania: PKWiU 70.22.20.0 „Pozostałe usługi zarzadzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych”.
Dodatkowo wskazała Pani:
-Usługa, jaka jest świadczona w ramach działalności gospodarczej, jest sklasyfikowana pod symbolem PKWiU 70.22.20.0 – Pozostałe usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych;
-nie świadczy Pani usług doradczych związanych z zarządzaniem ani usług doradztwa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, które są sklasyfikowane odpowiednio w grupowaniach 70.22.1 i 70.22.3;
-do wykonywanej działalności nie będą miały zastosowania wyłączenia zawarte w art. 8 u.z.p.d.f.;
-dokonała Pani wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i w rezultacie opodatkowuje Pani przychody z prowadzonej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym, poprzez złożenie oświadczenia naczelnikowi Urzędu Skarbowego, właściwemu według miejsca zamieszkania;
-nie wykonuje Pani żadnych czynności związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi (czynności administracyjnych) ani też nie ma Pani wpływu na żadne kierunki działań strategicznych.
-jak każda osoba prowadząca indywidualną działalność gospodarczą ponosi Pani wszelkie ryzyka (tak finansowe, jak i merytoryczne), związane z wykonywanymi usługami i jest Pani całkowicie za nie odpowiedzialna przed Pani kontrahentami.
Pytanie
Czy w odniesieniu do usług wymienionych we wniosku, tj. „Pozostałe usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych” (PKWiU grupowanie 70.22.2, klasa 70.22.20.0) znajduje zastosowanie stawka 8.5% podatku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a)?
Pani stanowisko w sprawie
Opisane we wniosku usługi sklasyfikowane pod pozycją PKWiU 70.22.30.0 – pozostałe usługi doradztwa związane z prowadzeniem działalności gospodarczej powinny być opodatkowane stawką 8.5% zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5. lit. a) u.z.p.d.
W uzupełnieniu wniosku z 23 stycznia 2024 r. wskazała Pani, że w przedstawionym własnym stanowisku wkradł się błąd pisarski polegający na tym, że wpisała Pani PKWiU 70.22.30.0, a powinno być PKWiU 70.22.20.0.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawiła Pani we wniosku, jest prawidłowe.
Uzasadnienie interpretacji indywidualnej
Zgodnie z art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2540 ze zm.):
Ustawa reguluje opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym niektórych przychodów (dochodów) osiąganych przez osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą.
W myśl art. 6 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:
Opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają przychody osób fizycznych lub przedsiębiorstw w spadku z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 7a ust. 4 lub art. 14 ustawy o podatku dochodowym, z zastrzeżeniem ust. 1e i 1f, w tym również gdy działalność ta jest prowadzona w formie spółki cywilnej osób fizycznych, spółki cywilnej osób fizycznych i przedsiębiorstwa w spadku lub spółki jawnej osób fizycznych, zwanych dalej "spółką". Do przychodów przedsiębiorstwa w spadku nie stosuje się przepisu art. 12 ust. 10a.
Stosownie do art. 6 ust. 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:
Podatnicy opłacają w roku podatkowym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności wymienionej w ust. 1, jeżeli:
1)w roku poprzedzającym rok podatkowy:
a)uzyskali przychody z tej działalności, prowadzonej wyłącznie samodzielnie, w wysokości nieprzekraczającej 2.000.000 euro, lub
b)uzyskali przychody wyłącznie z działalności prowadzonej w formie spółki, a suma przychodów wspólników spółki z tej działalności nie przekroczyła kwoty 2.000.000 euro.
2)rozpoczną wykonywanie działalności w roku podatkowym i nie korzystają z opodatkowania w formie karty podatkowej – bez względu na wysokość przychodów.
Możliwość opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych uzależniona jest między innymi od niespełnienia przesłanek negatywnych określonych w art. 8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
W artykule tym zawarto wyłączenia z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, jednak – jak Pani oświadczyła – przy świadczeniu przez Panią opisanych usług negatywne przesłanki wynikające z art. 8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne nie występują.
Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:
Działalność usługowa - pozarolniczą działalność gospodarczą, której przedmiotem są czynności zaliczone do usług zgodnie z Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług (PKWiU) wprowadzoną rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 września 2015 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) (Dz.U. poz. 1676, z 2017 r. poz. 2453, z 2018 r. poz. 2440, z 2019 r. poz. 2554 oraz z 2020 r. poz. 556), z zastrzeżeniem pkt 2 i 3.
W myśl art. 4 ust. 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:
Ilekroć w ustawie używa się oznaczenia "ex" przy symbolu danego grupowania PKWiU, oznacza to, że zakres wyrobów lub usług jest węższy niż określony w tym grupowaniu.
Oznaczenie „ex” dotyczy zatem tylko określonej usługi z danego grupowania. Umieszczenie tego dopisku przy konkretnym symbolu statystycznym ma na celu zawężenie stosowania przepisu tylko do tej nazwy grupowania.
Zwracam również uwagę, że możliwość opłacania oraz wysokość stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych uzyskanych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą zależy wyłącznie od faktycznego rodzaju świadczonych w ramach tej działalności usług.
Kwalifikacji poszczególnych przychodów ze świadczonych usług do określonego symbolu PKWiU dokonuje sam podatnik. Kwestii tej nie regulują przepisy prawa podatkowego, a tylko te przepisy, zgodnie z art. 14b § 3 Ordynacji podatkowej, mogą być przedmiotem interpretacji indywidualnej.
Wysokość stawek ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych została przez ustawodawcę ustalona w art. 12 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
W myśl art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. m ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi 15% przychodów ze świadczenia usług firm centralnych (head office); usług doradztwa związanych z zarządzaniem (PKWiU ex dział 70), z wyjątkiem usług doradztwa związanych z zarządzaniem rynkiem rybnym (PKWiU 70.22.16.), innych niż świadczone w ramach wolnych zawodów.
Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi 8,5% przychodów z działalności usługowej, w tym przychodów z działalności gastronomicznej w zakresie sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, z zastrzeżeniem pkt 1-4 oraz 6-8.
Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:
Sporządzone na piśmie oświadczenie o wyborze opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na dany rok podatkowy podatnik składa naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu według miejsca zamieszkania podatnika, a w przypadku przedsiębiorstwa w spadku - według ostatniego miejsca zamieszkania zmarłego przedsiębiorcy, do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym osiągnął pierwszy przychód z tego tytułu w roku podatkowym, albo do końca roku podatkowego, jeżeli pierwszy taki przychód osiągnął w grudniu roku podatkowego.
Z przedstawionego we wniosku opisu sprawy i uzupełnienia wynika, że prowadzi Pani działalność gospodarczą, w ramach której świadczy Pani usługi sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 70.22.20.0 – Pozostałe usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych. Opisała Pani także zakres świadczonych usług. Dokonała Pani wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przez złożenie oświadczenia naczelnikowi urzędu skarbowego, właściwemu według miejsca Pani zamieszkania. Oświadczyła Pani również, że zachowany jest warunek art. 6 ust. 4 pkt 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
W odniesieniu do wymienionych w art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. m ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne usług doradztwa związanych z zarządzaniem (PKWiU ex dział 70) wskazuję, że symbol ex oznacza, że w ramach grupowania 70 opodatkowaniu stawką 15% podlegają wyłącznie usługi wymienione w tym przepisie, tj. usługi doradztwa związane z zarządzaniem, a pozostałe usługi opodatkowane będą stawką 8,5%.
Oznacza to, że przychody uzyskiwane przez Panią ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 70.22.20.0 – Pozostałe usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych podlegają opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, ponieważ usługi te nie są usługami doradztwa związanymi z zarządzaniem.
Reasumując – w odniesieniu do usług wymienionych przez Panią we wniosku, tj. „Pozostałe usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych” (PKWiU grupowanie 70.22.2, klasa 70.22.20.0) znajduje zastosowanie stawka 8.5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, zgodnie z art. 12 ust 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Dodatkowe informacje
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Interpretacja dotyczy stanu faktycznego, który Pani przedstawiła, i stanu prawnego, który obowiązywał w dacie zaistnienia zdarzenia.
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
·Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Pani sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego i zastosuje się Pani do interpretacji.
·Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1)z zastosowaniem art. 119a;
2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
·Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację
Ma Pani prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm.; dalej jako „PPSA”).
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
·w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
·w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawa prawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right