Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 10 lutego 2022 r., sygn. II SA/Go 1046/21

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jarosław Piątek (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 10 lutego 2022 r. sprawy ze sprzeciwu T.Z. od decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania oddala sprzeciw.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta decyzją z dnia [...] lipca 2021 r., nr [...], umorzył postępowanie w sprawie cofnięcia zezwoleń nr [...] z dnia [...] kwietnia 2020 r. na sprzedaż napojów alkoholowych do 4,5% zawartości alkoholu oraz piwa do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz nr [...] z dnia [...] kwietnia 2020 r. na sprzedaż napojów alkoholowych powyżej 18% zawartości alkoholu do spożycia poza miejscem sprzedaży w punkcie sprzedaży mieszczącym się w [...] przy ul. [...] dz. Nr [...] należącego do T.Z.

W treści powyższego rozstrzygnięcia organ I instancji wyjaśnił, że Prokurator Rejonowy pismem z [...] kwietnia 2021 r. wniósł o cofnięcie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w powyższym miejscu, w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi łamania prawa w zakresie zakłócania ładu i porządku publicznego w rejonie placówki detalicznej. W odpowiedzi na zawiadomienie organu o wszczęciu postępowania w sprawie cofnięcia zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży T.Z. (właściciel punktu sprzedaży przy ul. [...]) wniósł o umorzenie postępowania. Następnie Prezydent Miasta wskazał, że na podstawie przeprowadzonych czynności oraz dokonanych ustaleń w przedmiotowym postępowaniu nie stwierdzono naruszenia przez stronę przepisów prawa i w jego ocenie postępowanie jako bezprzedmiotowe należało umorzyć.

Prokurator Rejonowy wniósł od powyższej decyzji odwołanie, domagając się uchylenia zaskarżonej decyzji i przekazania sprawy do dalszego prowadzenia celem wydania rozstrzygnięcia merytorycznego oraz zarzucając naruszenie art. 77 § 1 i 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j.: Dz. U. z 2021 r., poz. 735 ze zm., dalej jako: k.p.a.), poprzez niewyczerpujące i niewystarczające przeprowadzenie postępowania dowodowego, zaniechanie przesłuchania wskazywanych świadków, nieuwzględnienie informacji zawartych w wywiadach Policji, co w rezultacie spowodowało rozpatrzenie sprawy w oparciu o niepełny materiał dowodowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00